Teismo darbą gimnazijos moksleiviai pamatė iš arti

Panevėžio 5-osios gimnazijos moksleiviai, sausio 30 dieną apsilankę Panevėžio miesto apylinkės teisme ir stebėję ilgą teismo posėdį, pripažino anksčiau nemanę, kad teisėjo darbas toks sudėtingas.

Dešimtokai ir vienuoliktokai kartu su istorijos mokytoja Gitana Tidikyte vizitą teisme pradėjo nuo raštinės. Teisėjo padėjėja Neringa Galvičienė papasakojo, kaip užvedama byla, kaip ji keliauja iš raštinės iki teisėjo, supažindino su lankytojų aptarnavimo tvarka – „Trijų langelių“ principu.

Moksleiviai apžiūrėjo vaikų apklausos kambarį, teismo posėdžių salę, apsilankė teisėjo kabinete. Svečiams teko ilgais koridoriais ir laiptais eiti keliu, kuriuo į salę vedami iš areštinės atvežti sulaikytieji, turintys dalyvauti teismo posėdyje. Gimnazistai sakė, kad nenorėtų atsidurti patalpoje, kurioje iki posėdžio laikomi suimti teismo proceso dalyviai.

Teismo pirmininkė Rita Dambrauskaitė moksleiviams papasakojo apie šalies teismų sistemą ir teisėjo darbo ypatumus.

„Dalyvavimas teismo posėdyje – tai tik maža dalelė viso darbo, kurį turi atlikti teisėjas nagrinėdamas bylą,“– pabrėžė Panevėžio miesto apylinkės teismo vadovė.

Su teisėjo, prokuroro, advokato darbu iš arti gimnazistai susipažino stebėdami teismo posėdį, kuriame buvo nagrinėjama paini vagystės byla. Po kelias valandas trukusios kaltinamųjų ir liudytojo apklausos iš teismo salės išėję moksleiviai pripažino, kad teisingumo vykdymas – įtempto mąstymo, pastabumo ir didelės kantrybės reikalaujantis darbas.

kriminalai.com

šaltinis:  Panevėžio m. AT info.

Posted Under
Be kategorijos