Teismas paliko apkaltinamąjį nuosprendį už seksualinius nusikaltimus nuteistam amerikiečiui

Teismas paliko apkaltinamąjį nuosprendį už seksualinius nusikaltimus nuteistam amerikiečiui

Vilniaus apygardos teismas paskelbė nutartį, kuria atmetė nuteistojo Jungtinių Amerikos Valstijų piliečio E. G. bei jo gynėjo apeliacinius skundus dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžio, kuriuo E. G. nuteistas dėl išžaginimo ir seksualinio prievartavimo. Jam pirmosios instancijos teismas skyrė realią 3 m. 6 mėn. laisvės atėmimo bausmę, taip pat jis turės atlyginti nukentėjusiosios patirtą neturtinę žalą.

Pirmosios instancijos teismas apkaltinamąjį nuosprendį šioje byloje paskelbė šių metų sausio 24 d., konstatuodamas, jog E. G. 2017-ųjų liepos 5-osios naktį viename Vilniaus hostelyje, panaudodamas fizinį smurtą, lytiškai santykiavo ir tenkino lytinę aistrą su nukentėjusiąja V. B. prieš jos valią.

Nustatyta, kad E.G. jau buvo žinomas JAV teisėsaugos institucijoms, o į Lietuvą atvyko turistiniais tikslais. Bare susipažinęs su mergina, kartu su ja atėjo į anksčiau išsinuomotą hostelio kambarį, kur jo elgesys kardinaliai pasikeitė – jis pradėjo merginą mušti, smaugti, ir, nepaisydamas jos prašymų liautis, išžagino bei seksualiai išprievartavo. Nukentėjusioji tik po keliolikos valandų išdrįso kreiptis pagalbos į pareigūnus, kurie operatyviai nustatė ir sulaikė įtariamąjį – anglakalbį JAV pilietį, savo šalyje jau teistą už smurtinio pobūdžio nusikaltimus.

„Apginti nukentėjusios merginos interesus ir nubausti nusikaltimą padariusį asmenį labai padėjo Vilniaus apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų itin sparčiai, objektyviai ir išsamiai surinkta ikiteisminio tyrimo medžiaga, nes kaltinamasis savo kaltės nepripažino“, – teigė ikiteisminiam tyrimui vadovavusi ir valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikiusi Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Kristina Rekertienė. Vos po du mėnesius trukusio tyrimo ji byloje surašė kaltinamąjį aktą ir perdavė bylą Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Teismas šioje byloje tikrino visas įvykio aplinkybes, nagrinėjo kaltinamojo bei jo gynėjo išsakomas prielaidas bei versijas. Apkaltinamajame nuosprendyje teismas išsamiai išanalizavo visus ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, nurodė, kodėl tiki nukentėjusiosios parodymais, o kaltinamojo prieštaringus parodymus atmeta.

Nuosprendžio teisėtumą ir pagrįstumą konstatavo ir Vilniaus apygardos teismas, atmetęs nuteistojo bei jo gynėjo apeliacinius skundus.

kriminalai.com
šaltinis: Lietuvos Respublikos prokuratūros informacija
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį