Teisingumo vengusiems asmenims – barjerai ir jūrų, ir oro uostuose

siena_kontrolePirmadienį VSAT pareigūnams įkliuvo trys teisingumo vengę asmenys. Du iš jų bandė išvykti iš Lietuvos, o viena moteris buvo sulaikyta, kai atvyko iš Rusijos.

Pirmadienį VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai Malkų įlankos kontrolės punkte patikrino keltu į Švedijos Karlshamno vykusio vyro dokumentus. Nors Švedija yra Šengeno erdvės narė, o Lietuvos pasieniečiai nevykdo nuolatinių tikrinimų, kai vykstama bendrijos vidaus reisais, VSAT pareigūnai turi teisę pasirinktinai sustabdyti ir patikrinti bet kokią transporto priemonę arba asmenį.

Patikros metu paaiškėjo, kad 23 metų Klaipėdos rajono gyventojas vengia teisingumo. Nuo praėjusių metų gruodžio pradžios jo ieškojo Klaipėdos rajono komisariatas. Vyras tą pačią dieną buvo perduotas uostamiesčio policininkams.

Kauno oro uoste dirbantys VSAT pareigūnai pirmadienį vakare įprasta tvarka patikrino reisu į Londoną vykusių keleivių dokumentus. Kontrolės metu paaiškėjo, kad 39 metų telšiškis pastaruosius pusantrų metų yra ieškomas Prancūzijos teisėsaugininkų. Pasieniečiai vyrui neleido išvykti į užsienį, jį sulaikė ir kiek vėliau perdavė Kauno apskrities policijos komisariato konvojui.

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė iš Maskvos atvykusią lietuvę. Dokumentų patikros metu paaiškėjo, kad 72 metų pagėgiškė vengia teisingumo, o jos dėl šios priežasties ieškojo Pagėgių policijos pareigūnai. Apie ieškomosios sulaikymą pasieniečiai nustatyta tvarka pranešė paieškos iniciatoriams. Moteris tą pačią dieną buvo perduota Vilniaus oro uoste budintiems policininkams.

Praėjusiais metais pasieniečiai iš viso sulaikė 657 asmenis, kurių dėl įvairių priežasčių ieškojo įvairių Lietuvos bei užsienio žinybų teisėsaugininkai. Daugiausiai tokių ieškomųjų įkliuvo oro uostuose – 283.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *