Į tarptautinę misiją Afganistane išlydėta Karo policininkų grupė

Į tarptautinę misiją Afganistane išlydėta Karo policininkų grupė

olekas_karo_policininkai.72016 m. gegužės 5 d. į NATO tarptautinę misiją „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support“) Afganistane išlydėta Lietuvos kariuomenės Karo policijos karių grupė. Šešių karių grupė tarnaus operacijos vadavietėje Kabule, kur vykdys tarptautines karo policijos funkcijas kartu su Australijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų karo policininkais. „Lietuvos karių profesionalumas ir sėkminga tarnyba Afganistane kuria Lietuvos, kaip atsakingos NATO narės, įvaizdį.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas išreiškė dėkingumą

olekas_karo_policininkaii5pgTai mums, visiems Lietuvos žmonėms, reiškia, kad visada turėsime NATO paramą. Tokio solidarumo pavyzdys – NATO sąjungininkai saugo mūsų oro erdvę, siunčia savo karius vykdyti bendrą karinį rengimą, dalyvauti pratybose, siekiant užtikrinti saugumą mūsų regione. Noriu išreikšti dėkingumą ir į Afganistaną išvykstančių karių šeimų nariams bei artimiesiems, kurie dalijasi karių pareigos našta,“ – išlydėdamas karius Šv. Ignoto bažnyčioje Vilniuje sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis palinkėjo

olekas_karo_policininkaiLietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis išvykstantiems kariams palinkėjo sėkmingos tarnybos ir paragino neapmiršti, kad misijoje jie reprezentuos ne tik save, bet ir Karo policiją, Lietuvos kariuomenę ir visą Lietuvą. Generolas taip pat palinkėjo karių šeimos nariams ištvermės ir stiprybės laukiant sugrįžtant savo karių ir pažadėjo, kad pats asmeniškai bus pasiruošęs padėti į

olekas_karo_policininkaii2pgAfganistaną išvykusių karių artimiesiems. Lietuvos karo policininkai tarptautinėje operacijoje „Tvirta parama“ vykdys tarptautines karo policijos funkcijas kartu su Australijos ir JAV karo policininkais – užtikrins karių drausmę, vykdys nusikalstamų veikų, kitų teisės pažeidimų prevenciją, imsis priemonių nusikalstamų veikų, teisės pažeidimų priežastims ir sąlygoms šalinti. Karo policijos kariai misijai ruošėsi beveik penkis mėnesius: dalyvavo įvairiuose kursuose, treniravosi Lietuvos policijos mokykloje, kovinio rengimo pratybų metu įgijo specifinių įgūdžių kaip ieškoti sprendimų nestandartinėse situacijose.

Tamosaitis_karo_policininkaii3pgPasirengimo metu kariai patirties sėmėsi ir Danijos Karalystėje, kur susipažino su tarptautinės karo policijos misijos ypatumais. Nuo 2015 metų pradžios Afganistane NATO vykdo naują misiją „Tvirta parama“ (angl. „Resolute Support Mission“). Šios misijos užduotys skirtos Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms rengti ir yra nekovinio pobūdžio.

Misijos pagrindinis tikslas

olekas_karo_policininkaii4pgMisijos pagrindinis tikslas – mokyti, patarti ir remti šalies nacionalines saugumo pajėgas, ministerijas ir kitas valdžios institucijas užtikrinant stabilumą šalyje.Lietuvos kariuomenės karo policininkai į misiją planuojama vyks rotacijos principu, kas šešis mėnesius.Šiuo metu be į misiją išlydėtų karių Afganistane misijos „Tvirta parama“ operaciniuose štabuose Kabule ir Herate tarnauja dar 16 Lietuvos karių.

Kontaktinis asmuo: kapitonas Pavelas Lukjanovas, tel.: +370 61127539

Alfredo Pliadžio nuotraukos

kriminalai.com
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *