Tarnybą Kauno oro uoste pradeda vengrų vižlas Kapi

kapiKauno oro uosto užkardoje netrukus tarnybą pradės vengrų vižlas Kapi, vienintelis tokios veislės šuo Valstybės sienos apsaugos tarnyboje. Kapi dabar yra vieneri metai. Jį pasieniečių kinologams padovanojo ankstesni šio vengrų vižlo šeimininkai. Kapi oro uoste bus naudojamas ieškoti narkotikų.

Vengrų vižlai – sociali medžioklinė šunų veislė, gyvuojanti jau per tūkstantmetį. Šios veislės šunys efektyviai naudoja Lenkijos, Vokietijos, Vengrijos, Danijos, Olandijos ir kitų šalių sienos apsaugą ir kitas funkcijas vykdančios tarnybos.

Viena iš svarbiausių tokių šunų savybių – socialus ir draugiškas jų charakteris, žmonių nebauginanti žaisminga išvaizda. Tai yra labai svarbu patikros vietose, šiuo atveju – Kauno oro uoste, atliekant keliautojų ir jų daiktų kontrolės procedūras. Dabartiniai Lietuvos pasieniečių pagalbininkai vokiečių ir belgų aviganiai kai kuriems sieną kertantiems asmenims atrodo baugokai.

Be to, tokie medžiokliniai šunys kaip vengrų vižlai pasižymi imlumu mokymams, ilgaamžiškumu bei neprilygstama uosle.

Tai, kad Kapi tapo VSAT tarnybinių šunų būrio nariu, yra savotiškas pačių pasieniečių kinologų iniciatyva įgyvendinamas eksperimentas.

Vengrų vižlas Kapi savo pasienietiškoje karjeroje jau žengė pirmą žingsnį. Jis ką tik baigė bazinius narkotikų paieškos kursus, kurių metu darsyk įsitikinta, kad šis šuo yra labai gabus ir perspektyvus efektyviai rasti kvaišalus.

Šiuo metu Valstybės sienos apsaugos tarnyboje tarnauja apie 150 tarnybinių šunų. Populiariausia veislė – vokiečių aviganiai. Jie sudaro apie 56 proc. visų keturkojų.

Pastaraisiais metais VSAT gerokai padaugėjo belgų aviganių malinua – šiuo metu jie sudaro apie 40 proc. visų pasieniečių pagalbininkų, nors prieš penkerius metus šios veislės šunų buvo tik 17 proc.

Likusieji šiuo metu sienos apsaugoje tarnaujantieji šunys yra labradorų retriveriai.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *