Taborą drebina policijos reidai

narkotikai2_taboras_vilniaus
Narkotikai ir pinigai

 Vėl taborą drebina policijos reidai

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komsiariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (ONTV), Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato ir Viešosios tvarkos valdybos Mobiliosios kuopos (VTV MB) pareigūnų nuolatinėmis pastangomis nutraukiami heroino tiekimo kanalai į čigonų taborą. Policinių priemonių metu paimami dideli narkotikų kiekiai (dažniausiai – heroino) ir grynųjų pinigų. Todėl narkotikų platintojai patiria ne tik didelius nuostolius, bet nebegali nepertraukiamai gauti heroino ir nebeturi pakankamai lėšų jo įsigyti.

„Įvaryti į kampą“, čigonų tabore narkotikus platinantys asmenys keičia įpročius, taktiką ir grįžta prie ankstesnio prekybos narkotikais būdo – „pats gamini ir pats parduodi širką“.

2013 m. lapkričio 16 d. planingos policinės priemonės metu buvo sulaikyti. E.B., gim. 1965 m. ir I.N., gim. 1984 m., pas kuriuos buvo rasta narkotinė medžiaga – aguonų ir jų dalių koncentratas, žargonu vadinama „širka“. E.B. nurodė, kad narkotikus įgijo čigonų tabore. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 straipsnį (dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti. E.B. uždarytas į areštinę.

Lapkričio 17 d. VPK ONTV, Vilniaus m. antrojo PK ir VTV MB pareigūnai, siekdami užkirsti kelią „širkos“, heroino, kitų narkotikų platinimą čigonų tabore, organizavo papildomą policinę operaciją, kurios metu taikydami žvalgybines ir procesines priemones atliko sankcionuotas ir neatidėliotinas kratas. Jų metu buvo rasta ir paimta šimtai paruoštų platinimui dozių narkotikų – heroino, aguonų ir jų dalių koncentrato, vaistinių preparatų, kuriuos narkotikų vartotojai maišo su „širka“, pinigai, aukso dirbiniai, svarstyklės bei priemonės narkotikų gamybai. Paimtos talpos, kuriose galbūt buvo saugomas aguonų ir jų dalių koncentratas, leidžia daryti išvadą, kad šio narkotiko platinimo mastai čigonų tabore vėl auga.

Be to, policinių priemonių metu, nuo lapkričio 15 iki 17 d. policijos pareigūnai patikrino virš 70 asmenų, iš jų nustatyti 4 paieškomi asmenys (vienas iš sulaikytų asmenų už įvairius teisės pažeidimus ir nusikaltimus buvo policijos ieškomas net 28 kartus), išaiškinti 6 su neteisėta narkotikų apyvarta susiję nusikaltimai. 19 asmenų nukreipta į Priklausomybių ligų centrą apsvaigimui nustatyti.

Policinės priemonės prieš narkotkų platinimą bus tęsiamos.

kriminalai.com                           

šaltinis: Vilniaus aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *