Šventinė „dovanėlė“ nelegalaus kuro gabentojams

Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai Panemunės kelio poste paskutinėmis pradėjusių metų dienomis pradėjo dirbti naudodami mobiliąją kuro matavimo įrangą. Per pirmąsias šios įrangos naudojimo poste dienas pareigūnai nustatė aštuonis atvejus, kai lengvaisiais automobiliais buvo bandoma į Lietuvą įvežti daugiau kuro, negu asmenys, muitinės paprašyti, nurodė Keleivio deklaracijose.

Daugumos automobilių vairuotojai ne tik deklaravo mažesnį gabenimo kuro kiekį bake, bet ir paaiškėjo, kad jų automobiliuose sumontuoti nestandartiniai (didesni) kuro bakai.

Visiems pažeidėjams surašyti Administracinių teisės pažeidimų protokolai, jų gabenamas kuras apmokestintas importo mokesčiais.

Lietuvos muitinė mobilią kuro kiekio matavimo įrangą, skirtą nustatyti į Lietuvos Respubliką įvažiuojančių lengvųjų automobilių bakuose gabenamo kuro kiekį įsigijo šių metų gruodžio mėn. Įranga yra sumontuota ant automobiliams skirtų priekabų, pritaikyta lengvai pasiekti bet kurį pasienio postą, kuriame reikia šią įrangą panaudoti. Įsigyta kuro kiekio matavimo įranga yra patikrinta metrologų, su ja galima atlikti tikslius kuro kiekio matavimus.

Kuro kiekio matavimai šia įranga padeda nustatyti atvejus, kai automobiliuose yra sumontuojami nestandartiniai kuro bakai ir degalų bandoma įvežti daugiau nei leidžia automobilio gamyklinė komplektacija, aptikti juose paslėptas cigaretes ar draudžiamas medžiagas. Įranga pirmiausia dirbs Klaipėdos ir Kauno teritorinių muitinių postų ir Mobiliųjų grupių poskyrių pareigūnai. Dažniausiai ji bus naudojama pasienio muitinės postuose, per kuriuos vyksta aktyviausias kuro gabenimo ,,verslas“.

kriminalai.com

šaltinis: LRM info.