Svečiai Lietuvos policijos mokykloje

policijos mokykloje2012 m. sausio 27 d. Lietuvos policijos mokyklą aplankė gausus moksleivių būrys iš Mažeikių rajono Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos bei iš Klaipėdos rajono Agluonėnų pagrindinės mokyklos. Atvykusieji gimnazistai dar yra ir Telšių apskrities rinktinės Jaunieji šauliai.

Mokyklos darbuotojai išsamiai papasakojo apie Lietuvos policijos mokyklos veiklą, mokymosi sąlygas, stojimo į mokyklą tvarką, įsidarbinimo galimybes bei atsakė į jaunimą dominančius klausimus. Keli mokiniai ketina rinktis policininko profesiją.

Atvykę gimnazistai pamatė mokyklos specializuotas auditorijas, aplankė sporto sales, kur tuo metu vyko taikomosios savigynos užsiėmimai. Taip pat apžiūrėjo policijos ginkluotę, tirą, ginklų ir šaudybos klasę, susipažino su šaunamaisiais ginklais. Kiekvienas norintis galėjo apžiūrėti juos iš arti. Jaunuoliai domėjosi ir elektros impulsiniu prietaisu TASER, kurį ypatingais atvejais policijos pareigūnas gali panaudoti, kad būtų išvengta šaunamojo ginklo naudojimo.

Mokyklos Profesinio rengimo skyriaus darbuotojai pademonstravo modernią pareigūnų mokymo įrangą – lazerinę treniruoklių sistemą, kuri skirta policijos pareigūnų profesinių įgūdžių lavinimui ir tobulinimui. Pedagogai parodė kaip policijos pareigūnai, spręsdami įvairaus pobūdžio šaunamojo ginklo ir specialiųjų priemonių panaudojimo taktines užduotis interaktyvioje aplinkoje, gali tobulinti savo profesinę kompetenciją bei mokytis valdyti policijos profesinėje veikloje pasitaikančias konfliktines situacijas. Mokyklos pedagogams pavyko jaunuolius sudominti Europos Sąjungos Išorės sienų fondo dalies „Specialioji tranzito schema“ programos lėšomis įsigyta pareigūnų mokymui naudojama naujausia įranga – padidinto pravažumo automobiliu su papildoma įranga – įmontuota radijo stotimi, automobiliniu kompiuteriu, GPRS, EDGE/3G (UMTS) ryšiu bei GPS (transporto priemonių valstybinių numerių identifikavimo sistema ir telemetrine sistema).
Prisiminimui mokiniams buvo įteikti suvenyrai su mokyklos simbolika.

kriminalai.com

šaltinis: LPM info.