Šūviais stabdyto kontrabandininko automobilis nulėkė nuo kelio ir užsidegė

kontrabanda automobilis sulaikymasIgnalinos pasieniečiai kontrabandines cigaretes gabenusio švenčioniškio automobilį stabdė panaudodami tarnybinį ginklą. Vairuotojas nesuvaldė mašinos, todėl jo „Audi 100 Avant“ nulėkė nuo kelio ir netrukus užsidegė.

Sekmadienį vakare pasienyje su Baltarusija, prie Ignalinos rajono Kėriškės kaimo, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai pastebėjo dideliu greičiu važiuojantį automobilį „Audi 100 Avant“.

Pasieniečiai vairuotojui nurodė sustoti, tačiau šis nepakluso šalikelėje šalia tarnybinio visureigio su įjungtais šviesos ir garso signalais stovėjusių uniformuotų VSAT pareigūnų reikalavimui. „Audi 100 Avant“ dideliu greičiu ir pavojingai manevruodomas nulėkė link Gilūtų kaimo.

Sustabdyti bėglį bandė ir kita netoliese buvusi pasieniečių sargyba, tačiau vairuotojas vėl nepakluso ir keldamas pavojų aplinkiniams spruko toliau. Tuomet dar vienas tolėliau buvęs VSAT pareigūnas išbėgo ant važiuojamosios kelio dalies ir iš tarnybinio pistoleto iššovė 6 įspėjamuosius šūvius į orą.

Tai išgąsdino vairuotoją, nes jis pradėjo stabdyti automobilį ir mėtytis į šalis. Bėglys dar tarsi bandė įsukti į šalutinį keliuką, tačiau nesuvaldė automobilio ir nulėkė į griovį. Prišokę pasieniečiai iškart sulaikė prie „Audi 100 Avant“ sėdėjusį 41 metų Švenčionių gyventoją.

Dar po kelių akimirkų užsidegė mašinos variklio skyrius. Įtariama, kad tai atsitiko dėl eismo įvykio metu automobilyje atsiradusių gedimų Pasieniečiai, panaudoję kelis tarnybiniuose visureigiuose buvusius gesintuvus, „Audi 100 Avant“ greitai užgesino.

Automobilio bagažinėje bei salone VSAT pareigūnai rado 27 dėžes, iš viso 13 500 pakelių, cigarečių „5 Minsk Superslims“ ir „Fest“. Rūkalai buvo pažymėti baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė skaičiuojant pagal Lietuvoje galiojančią muitinio vertinimo metodiką yra apie 98 tūkst. litų.

Netrukus sulaikytas vairuotojas pasijuto blogai. Į įvykio vietą buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba. Atvykę medikai pasieniečių lydimą vairuotoją nugabeno į Švenčionių ligoninę. Čia švenčioniškiui nebuvo nustatyta rimtesnių sveikatos sutrikimų ar sužalojimų. Iš gydymo įstaigos VSAT pareigūnai vyrą parsivežė į Ignalinos rinktinę apklausti, o vėliau uždarė į areštinę.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Švenčioniškiui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *