Supaprastintas procesas: nuo vagystės iki teismo – tik 7 valandos

teismasŠiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių rajono kriminalinės policijos tyrėjai, atlikdami ikiteisminio tyrimo veiksmus baudžiamojoje byloje dėl vagystės iš parduotuvės, maksimaliai išnaudojo galimybę baigti nusikalstamos veikos tyrimą supaprastinto proceso tvarka. Dėl glaudaus policijos bendradarbiavimo su prokuratūra ir teismu, praėjus  7 valandoms nuo pirminio pranešimo apie nusikalstamą veiką,  byla atsidūrė teisme.

Sausio 23 dieną 14.08 val. Šiaulių rajono policijos komisariatas gavo  pranešimą apie pasikėsinimą pagrobti nedidelės vertės svetimą turtą. Pranešta, kad Šiaulių rajone, Kuršėnuose, parduotuvės „Maxima“ apsaugos darbuotojai sulaikė vyrą, pasikėsinusį iš prekybos salės slapta pagrobti 2 butelius  viskio, kurio bendra vertė – 159,98 Lt. 29 metų Šiaulių rajono gyventojas E. M. nusikalstamos veikos nebaigė, nes apsaugos darbuotojų ir policijos pareigūnų buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Tyrėjos apklausiamas E. M. savo kaltės neneigė, prisipažino norėjęs prabangiu gėrimu atšvęsti vakarykštę laimingą dieną. Tą dieną Šiaulių apylinkės teisme vyras išklausė nuosprendį dėl 2011 m. gruodžio 1 d. pagrobto nedidelės vertės svetimo turto ir sužinojo, kad į už nusikaltimą skiriamo arešto bausmės laiką yra įskaitomas laikinojo sulaikymo laikas ir jis paleidžiamas iš teismo salės į laisvę.

Tačiau šventinę nuotaiką 6 kartus už vagystes ir plėšimą teistam Šiaulių rajono gyventojui sudrumstė apsaugos darbuotojai ir policijos pareigūnai, nutvėrę už rankos darant naują vagystę.

Šiaulių apylinkės teismo sprendimu E. M. paskirta kardomoji priemonė – registruotis policijos įstaigoje, o teismo nuosprendis dėl prokurorės pasiūlytos bausmės bus skelbiamas vasario pradžioje.

2013 metais Šiaulių rajono kriminalinės policijos tyrėjai 61 procentą (451) ikiteisminio tyrimo bylų baigė supaprastinto proceso tvarka.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.