Sulaikyti organizuoto nusikalstamo susivienijimo nariai, grobę vilkikus užsienyje

furaSulaikyti organizuoto nusikalstamo susivienijimo nariai, grobę vilkikus užsienyje

Lietuvos kriminalinės policijos biuro organizuoto nusikalstamumo padalinių pareigūnai, daugiau nei metus vykdę sudėtingą ir didelės apimties tyrimą, šių metų kovo 2 dieną sulaikė Kaune veikusio ginkluoto organizuoto nusikalstamo susivienijimo narius bei lyderius.

Minėtas nusikalstamas susivienijimas ilgą laiką vykdė balninių vilkikų bei puspriekabių su vertingais kroviniais grobimus Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje bei kita didelį pelną duodančią nusikalstama veikla. Pagrobtus vilkikus su puspriekabėmis parvarydavo į Lietuvą, vertingus krovinius realizuodavo Lietuvoje, o vilkikus su puspriekabėmis suklastoję identifikacinius numerius išgabendavo į Rusiją arba Baltarusiją. Nusikalstamo susivienijimo nariai bei lyderiai buvo sulaikyti prie išnuomoto pastato, kur buvo laikomi atvaryti pagrobti vilkikai su puspriekabėmis. Sulaikymo operacijos metu minėti asmenys priešinosi, todėl pareigūnams teko panaudoti elektrošoką. Įvykio vietoje surastas pagrobtas vilkikas su puspriekabe, pakrauta kepsninėmis bei puspriekabė, pakrauta impregnuota mediena.

kalasnikovasAtliktos kratos

Atlikus kratas minėto nusikalstamo susivienijimo narių gyvenamosiose vietose, nuomojamose konspiracinėse patalpose rasta: puspriekabė, pakrauta naujais BMW varikliais. Rasta bei paimta daug įvairiausių ginklų: automatai „Kalašnikov“ su dėtuvėmis ir šoviniais, automatas „Uzi“ su dėtuvėmis ir šoviniais, kovinis pistoletas su duslintuvu, kovinės granatos su sprogdikliais. Taip pat aptikta kanapių auginimo laboratorija, suklastoti automobilių registracijos numeriai, dokumentai, šarvuotas mikroautobusas ir kt.

soviniai Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl dalyvavimo šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje, didelės vertės svetimo turto pagrobimo, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo, transporto priemonių identifikavimo numerių suklastojimo, sunaikinimo ar pakeitimo, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

Ikiteisminio tyrimo metu sulaikyta bei suimta 11 asmenų. Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja LR Generalinės prokuratūros ONKTD prokurorai.

Video medžiaga:

kriminalai.com
šaltinis: Lietuvos kriminalinės policijos biuro info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *