Sulaikyti itin pavojingų narkotinių medžiagų platintojai

narkotiniu medziagu platintojaiPanevėžio apskrities policijos pareigūnai išaiškino grupę jaunų asmenų, kurie vartojo patys ir platino itin pavojingus kvaišalus.

Pareigūnai užkirto kelią labai pavojingam reiškiniui, kai narkotinės medžiagos – kanapės (dar vadinamos žole ar marihuana) – apdorojamos kitomis sintetinėmis medžiagomis. Įtariama, kad narkotikai būdavo apipurškiami ir prisodrinami psichotropine medžiaga metamfetaminu arba kitokiomis pavojingomis stipriai veikiančiomis medžiagomis. Pareigūnai tiria, ar prekeiviai, siekdami didesnio poveikio ir platesnio vartotojų rato, galėjo kanapes apdoroti tirpikliais, skiedikliais ir kitokiomis net buitinės ar statybinės chemijos medžiagomis. Toks derinys ypač pavojingas žmogaus sveikatai, nes degios ir žmogaus gyvybei pavojingos medžiagos, sumaišytos su narkotinėmis medžiagomis, gali veikti nenuspėjamai, negrįžtamai pažeisti žmogaus psichiką, naikinti vidinius organus. Manoma, kad taip „patobulinta“ narkotinė medžiaga buvo skirta stipresniam poveikiui ir aštresniems pojūčiams, ignoruojant jos kokybę ir šalutinius poveikius.

narkotiniu medziagu platintojaiPasak pareigūnų, baisiausia, kad minėtos narkotinės medžiagos daugiausia buvo platinamos labai jauniems žmonėms. Už vieną dozę prekeiviai tikėdavosi gauti nuo 10 iki 12 eurų.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai rugsėjo pabaigoje sulaikė 4 vyrus ir 1 moterį, kurie įtariami neteisėtai disponavę narkotinėmis medžiagomis – T. V. (gim. 1995 m.), J. J. (gim. 1996 m.), J. O. (gim. 1992 m.), G. G. (gim. 1998 m.) ir I. N. (gim. 1992 m.). Visi jauni narkotikais disponavę asmenys yra panevėžiečiai. Iki šiol policijai žinomas buvo tik J. J. (gim. 1996 m.), kuriam pradėta teisena dėl kitokio pobūdžio nusikaltimo – sukčiavimo. Įtariama, kad du iš įtariamųjų – T. V. ir
J. J. – minėtas narkotines medžiagas ne tik mėgino patys, bet ir platino kitiems asmenims.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Įtariamiesiems pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. („Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“), kuri numato, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavė ar kitaip platino narkotines ar psichotropines medžiagas, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 2 iki 8 metų.

kriminalai.com
šaltinis: Panevėžio apskr. VPK informacija
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *