Sulaikyta parazitinėmis kirmėlėmis užteršta iš Rusijos importuotų žuvų konservų siunta

zuvysValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad į šalies rinką nepateko 60,5 tūkstančių (13 910 kg) sairos konservų dėžučių, importuotų iš Rusijos. Šiuos produktus iš Rusijos į Lietuvą importavo didmeninė prekybos įmonė UAB „Vilsida“ (Kirtimų g. 51, Vilnius).

Vykdant importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Medininkų pasienio veterinarijos posto pareigūnai atrinko natūralios Ramiojo vandenyno sairos ir Ramiojo vandenyno sairos aliejuje siuntos mėginius laboratoriniam ištyrimui.

Mėginius ištyrus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, žuvų raumenyse nustatytiAcanthocephala spp. helmintai (parazitinės kirmėlės).

Atsižvelgiant į laboratorinių tyrimų išvadas, Lietuvos rinkoje uždrausta parduoti visą importuotą siutą, t.y. 34 560 konservų dėžučių natūralios Ramiojo vandenyno sairos ir 25 920 vnt. dėžučių Ramiojo vandenyno sairos aliejuje.

Informacija apie nekokybiškus maisto produktus perduota Europos Komisijai Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

Įmonė įpareigota šiuos produktus grąžinti gamintojui arba saugiai sunaikinti specializuotoje šalutinių gyvūninių produktų utilizavimo įmonėje.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.