Sulaikyta grupė asmenų, kurie grobė automobilius

Kauno aps. VPK nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Autotransporto priemonių grobimo tyrimo skyriaus (toliau – Kauno apskr. VPK NTV APGTS) pareigūnai, atlikę ilgalaikį tyrimą dėl asmenų, grobiančią autotransporto priemones Kauno mieste bei apskrityje, sėkmingai demaskavo bei sulaikė grupę asmenų, kuri naktimis grobdavo 10-12 metų senumo Audi A6, VW Golf bei VW Passat markių automobilius. Šios gaujos nariai vogdavo automobilius, kuriuose buvo įrengtos tik gamyklinės apsaugos priemonės.

Gaujos „branduolį“ sudarė du Kauno miesto gyventojai – pil. G. K., gim. 1990 metais, teistas 2 kartus, nedirbantis, ir pil. R. V., gim. 1990 metais, teistas 3 kartus, nedirbantis. Šie asmenys anksčiau teisti už turtinio pobūdžio nusikaltimus. Nustatyta, kad dėl automobilių vagysčių jie buvo nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis, kurių vykdymas buvo atidėtas. Vienas iš grupės narių – pil. G. K. buvo sulaikytas 2012-01-26, iškart po įvykdytos automobilio vagystės. Jis kartu su bendrininku pavogė automobilį VW Passat, pagamintą 2001 metais, stovėjusį Kaune, Šilainių mikrorajone. Iškart po vagystės pavogtas automobilis buvo nuvežtas į Kauno rajoną ir paslėptas sodų bendrijoje, tačiau buvo surastas Kauno apsr. VPK NTV APGTS pareigūnų, o G. K. sulaikytas. Buvo nustatyta, kad tą pačią naktį minėtas asmuo dar pasikėsino pavogti automobilį Audi A6, stovėjusį viename iš daugiabučių namų kiemų, esančių Kaune, Romainių mikrorajone. 2012-01-27 pil. G. K. Kauno miesto apylinkės teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams.

Kitas gaujos narys – pil. R. V. buvo sulaikytas 2012-02-06 Karmėlavos oro uoste. 2012-02-07 Kauno miesto apylinkės teismas taip pat skyrė kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams. Sulaikius šį gaujos narį, paaiškėjo, kad 2011 metų lapkričio mėnesį, siekdamas išvengti sulaikymo, šis asmuo, vairuodamas Kauno mieste pavogtą automobilį Audi A6, bėgo nuo jį persekiojančių policijos pareigūnų, tačiau, nesuvaldęs automobilio, nuvažiavo nuo kelio važiuojamosios dalies ir atsitrenkė į kelio ženklą. Tuo metu minėtam asmeniui pavyko pasprukti, jis slapstėsi.

Taip pat vykdant šį ilgalaikį tyrimą, Kauno aps. VPK NTV APGTS pareigūnai kartu su Kauno aps. VPK Prienų r. PK pareigūnais nustatė ir sulaikė minėtai nusikalstamai grupuotei priklausantį Kauno miesto gyventoją D. B., kuris Prienų rajone pagrobė 9 metų senumo automobilį VW Passat.

Vykdant ikiteisminius tyrimus dėl minėtų asmenų nusikalstamos veiklos, toliau nustatinėjami galimi bendrininkai, vogtų automobilių realizacijos vietos ir su tuo susiję asmenys.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos