Sukčiavimui užverbuoti asmenys nusikaltimus darydavo Didžiojoje Britanijoje

Demaskuotas prekybos žmonėmis tinklasSukčiavimui užverbuoti asmenys nusikaltimus darydavo Didžiojoje Britanijoje

Po Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų operacijos,  8-niems asmenims buvo pareikši įtarimai dėl prekybos žmonėmis.

Iki rugsėjo 22 d. prasidėjusios įtariamųjų sulaikymo operacijos kriminalistai atliko ilgą ir sudėtingą tyrimą, kurio metu paaiškėjo, jog Šiaulių ir Telšių apskričių rajonuose veikusi bendrininkų grupė verbavo socialiai pažeidžiamus, sunkai materialiai besiverčiančius, nuo alkoholio priklausomus, anksčiau teistus asmenis ir juos veždavo į Didžiąją  Britaniją nusikalstamai veiklai vykdyti. Du pagrindiniai organizatoriai už kiekvieną užverbuotąjį  gaudavo maždaug  kelių šimtų eurų, o jiems rajonuose talkinantys asmenys – kelių dešimčių eurų atlygį.

Užverbuotieji būdavo įtikinami, kad tai, ką jie darys, nėra nusikalstama veikla, o tik pasinaudojimas  Didžiosios Britanijos įstatymų spragomis. Už tai jiems būdavo žadama nemokama kelionė į šią šalį, dienpinigiai maistui, gyvenimas viešbutyje ir 200 eurų uždarbis.

Svetimoje šalyje atsidūrusiems lietuviams būdavo suklastojami reikiami dokumentai, jų vardu atidaromos banko sąskaitos, jie nuvedami į institucijas, tvarkančias  išmokas socialiai remtiniems asmenims. Pasirašę reikiamuose dokumentuose, užverbuotieji būdavo parvežami į Lietuvą, o šio nelegalaus verslo, kuris Anglijoje prilyginamas sukčiavimui, iniciatoriai po to vienerius metus žerdavosi sau kasmėnesines kelių šimtų eurų išmokas.

Iš viso ikiteisminiame tyrime figūruoja apie 100 nusikalstamai veiklai vykdyti verbuotų asmenų pavardžių. Už tokio masto prekybą žmonėmis Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo ketverių iki dvylikos metų.

kriminalai.com
šaltinis: Šiaulių apskr. VPK informacija
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *