STT kviečia verslo atstovus prisidėti kuriant priemones korupcijos rizikoms valdyti

sttSTT kviečia verslo atstovus prisidėti kuriant priemones korupcijos rizikoms valdyti

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) šiuo metu yra išsiuntusi didžiosioms verslo asociacijoms ir verslo įmonėms derinti antikorupcinės aplinkos kūrimo ir įgyvendinimo privačiam sektoriui vadovo projektą, kurio tikslas – padėti kurti ir užtikrinti antikorupcinę verslo aplinką, didinti Lietuvos verslo skaidrumą ir atsakingumą. Projektas parengtas STT bendradarbiaujant su verslo atstovais.

Tikimasi, jog pavyzdžiais iliustruota informacija naudosis verslo įmonės, ja remiantis galės lengviau nusistatyti ir suvaldyti korupcijos rizikas, aiškiau įsivardinti jos daromą žalą ir ugdyti darbuotojų antikorupcinį sąmoningumą.

„Turime gerų Lietuvoje veikiančių įmonių pavyzdžių – jos atsakingai rūpinasi antikorupcine aplinka, kuria ir diegia skaidrumą didinančias programas, imasi priemonių korupcijos rizikos veiksniams šalinti, turi veikiančius Etikos ir Elgesio kodeksus, sudaro galimybę darbuotojams pranešti apie korupciją ir užtikrina pranešusiųjų žmonių apsaugą. Tikimės, kad korupcijai nepalanki aplinka pradės greitai veikti didžiojoje dalyje Lietuvos įmonių“, – sako STT Korupcijos prevencijos valdybos vadovas Romualdas Gylys.

STT nuomone

STT nuomone, labai svarbu, jog būtent šiame derinimo etape aktyviai įsitrauktų verslo atstovai ir išsakytų, kokios informacijos jiems labiausiai trūksta, pasidalintų praktikos pavyzdžiais, kad tai galėtų vėliau būti prieinama ir naudojama kasdieniame įmonių darbe.

Parengtą antikorupcinės aplinkos kūrimo ir įgyvendinimo privačiam sektoriui vadovo projektą rasite čia.

Pastabų, pasiūlymų ir konkrečių neskaidrių korupcinių situacijų, su kuriomis susiduriama plėtojant verslą, pavyzdžių iki 2016 m. liepos 29 d. laukiame el. paštu romualdas.gylys@stt.lt.

kriminalai.com

šaltinis: STT informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *