Stikliuko mėgėjų pajamų šaltinis – moterų rankinės

plėšimas moterų rankinėsPastaruoju metų Šiauliuose registruotų nusikaltimų suvestinėse šmėžavo vis nauji pranešimai apie miesto gatvėse apvogtas moteris. Dažniausiai iš už nugaros priartėję vyriškiai staiga išplėšdavo iš rankų rankinę ar nutraukdavo ją nuo peties ir dėdavo į kojas. Nukentėjusiosios iš netikėtumo net nespėdavo atsipeikėti. Apie tai, kad jos galėtų apibūdinti užpuoliką, nebuvo nė kalbos, nes jos tepamatydavo nubėgančių vyrų nugaras.

Šiaulių miesto policijos pareigūnai kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato patruliais pradėjo rengti specialias priemones užpuolikams demaskuoti. Kadangi nusikaltimus daryti besirengiantys asmenys savo užmačių tokiose vietose, kur vaikšto uniformuotas policijos pareigūnas, tikrai neįgyvendins, tad buvo surengtas patruliavimas civiliais drabužiais. Ir jis davė rezultatų.

Sausio 6-osios vakare, apie 20 val., policijos budėtojai sulaukė pranešimo, kad Varpo g. esančio daugiabučio namo kieme iš 56 metų moters pavogta rankinė. Netoli įvykio vietos civiliai patruliavę pareigūnai tuoj pat susirado nukentėjusią moterį ir pagal jos apibūdintą užpuoliko aprangą netoli įvykio vietos sulaikė įtariamąjį. Pas jį rasta dalis pavogtųjų daiktų. 35 metų A. M. nustatytas sunkus girtumas. Dėl vagystės jam pareikšti įtarimai.

Po penkių dienų pareigūnai sučiupo dar vieną moterų skriaudiką. Sausio 11-ąją apie 20 val. 50-metė moteris buvo užpulta Vytauto gatvėje. Užpuoliką, nešiną pagrobtaisiais daiktais, civiliai vilkintys patruliai susekė pagal šviežiai iškritusiame sniege paliktas pėdas. Pakelyje sutiktas žmogus pareigūnams nurodė, kad ką tik prabėgęs jaunuolis įlipo į maršrutinį autobusą. Jame patruliai ir sulaikė užpuoliką. 21-nerių metų M. U. irgi buvo neblaivus. Jam nustatytas lengvas girtumas – 1,02 prom. Teismas sankcionavo jo suėmimą 15-kai parų. Ikiteisminio tyrimo metu nustatytas ir jo bendrininkas. Tai 18-metis M. R., kuriam dėl vagystės taip pat pareikšti įtarimai.

Turimais operatyviniais duomenimis, minėti asmenys yra apvogę ir daugiau moterų. Šiuo metu intensyviai dirbama, siekiant demaskuoti visas jų nusikalstamas veikas.

Dar vienas moteriškų rankinių grobėjas jau stojo prieš teismą. 33 metų niekur nedirbantis Gediminas Nosačius moterį apvogti sugalvojo eidamas namo iš savo draugės. Vyras buvo neblaivus. Vėlų praėjusių metų gruodžio 22-osios vakarą Lyros g. namo kieme jis nuo moters peties nutraukė rankinę su mobilaus ryšio telefonu, kavos indeliu, kalėdine girlianda, banko mokėjimo kortele ir 350 litų. Nubėgęs pas draugą, visus daiktus ir rankinę jis išmėtė pro langus, o pinigus pasiliko. Tačiau pasinaudoti jais taip jam ir neteko. Po keliolikos minučių į draugo buto duris pabeldė policininkai ir G. Nosačių sulaikė. Visi pavogtieji ir išmestieji daiktai buvo surasti ir grąžinti nukentėjusiajai. Pinigai – taip pat.

Kadangi nukentėjusioji pretenzijų vyrui nebeturėjo ir įtariamasis susitaikė su ja, teismas baudžiamąją byla G. Nosačiui nutraukė ir paskyrė baudžiamojo poveikio priemonę – 40 valandų nemokamų darbų. Jei vyras per vienerius metus padarys naują tyčinį nusikaltimą, ankstesnis sprendimas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės nustos galioti ir bus sprendžiamas klausimas dėl jo baudžiamosios atsakomybės už visas nusikalstamas veikas.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.