Smūgis mokėjimo kortelių klastotojų ir sukčių verslui (video)

Smūgis mokėjimo kortelių klastotojų ir sukčių verslui

taurages policijos komisariatas

Sostinės pareigūnai sudavė smūgį sukčiams, kurie gamino ir klastojo bankų mokėjimo korteles, įvairiais būdais ir priemonėmis grobė užsieniečių mokėjimo kortelių duomenis ir internetinėse parduotuvėse pirkdavo įvairias prekes, kurias vėliau realizuodavo Lietuvoje.

Vilniaus aps. vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, 2013 m. spalio 1 d. Vilniaus mieste ir Vilniaus rajone atliko iš anksto suplanuotas kratas ir sulaikymus. Per kratas buvo rasta ir paimta daugiau kaip 1500 bankų mokėjimo kortelių ruošinių klastojimui; buvo rasta įranga, skirta ant kortelių luistų įkelti nusikalstamu būdu gautus duomenis.

Pareigūnai sulaikė ir uždarė į areštinę trisdešimtmetį vilnietį – įtariama, kad panaudodamas nuskaitytą bankų mokėjimo kortelių informaciją jis atlikdavo pirkimus užsienio šalyse esančiose internetinėse parduotuvėse. Vėliau, per specialiai tam sukurtus interneto tinklapius buvo ieškomi kurjeriai įsigytoms prekėms persiųsti į Lietuvą. Prekės (dažniausiai kompiuteriai, išmanieji mobiliojo ryšio telefonai, fotoaparatai ir kita buitinė technika) buvo paštu siunčiamos adresais, kur gyvena asocialūs asmenys. Pastarieji gaudavo atlygį už prekių atsiėmimą pašto skyriuose. Vienos iš kratų metu buvo rastas ir paimtas ką tik iš Danijos gautas siuntinys, kuriame buvo nešiojamas kompiuteris ir telefonas. Be to, buvo surasti ir paimti kiti, ankščiau į Lietuvą atsiųsti ir dar nerealizuoti daiktai – kompiuteriai, dviračiai, dulkių siurbliai ir kt.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnams vertingos tyrimui informacijos suteikė Danijos žurnalistai, atlikę žurnalistinį tyrimą apie jų šalyje daromas tokio pobūdžio nusikalstamas  veikas, pateikė duomenis apie Lietuvos piliečių daromus nusikaltimus Danijoje – patikrinus, jie pasitvirtino. Pareigūnai turi pagrindo manyti, kad šie nusikaltimai truko daugiau nei metus. Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimų, netikrų elektroninių mokėjimo priemonių gaminimo, neteisėto elektroninių mokėjimo priemonių ar jų duomenų panaudojimo ir kitų nusikaltimų.

kriminalai.com                           

šaltinis: Vilniaus aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *