Slidžiame kelyje būkime atidūs

ivykis autoŽiemos metu kelionėms automobiliu pasiruošiame pakeitę padangas į žiemines, atidžiau stebime šalikelėje esančius kelio ženklus, tikimės, jog pėstieji su savimi turės šviesą atspindinčius elementus ir kt. Tačiau labai svarbu ir pačiam vairuojančiajam jausti kelią ir atsakomybę už sėdinčiuosius automobilyje. Kažkodėl esame įsitikinę, jog nelaimės kelyje nutinka kitiems – ne mums, tačiau nesuvaldyti automobilio slidžiame kelyje gali ir patyrę vairuotojai.

Dvi skaudžios nelaimės registruotos sausio 14 d. Utenos apskrityje, Zarasų ir Molėtų rajonuose.

Apie 14.00 val. Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Čivylių k., šalia kaimo keliukų sankryžos, rastas apvirtęs automobilis AUDI 80, priklausantis D. Z., gim. 1977 m., reg. Molėtų r. sav., Luokesos sen., Luokesos k. Automobilyje rasti B. Č., gim. 1961 m., R. Č., gim. 1964 m., reg. Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Dūdėnų k., ir automobilio savininko kūnai. Vėliau buvo nustatyta, kad kartu su žuvusiais asmenimis važiavęs A. V. (2.10 prom.), gim. 1979 m., neturintis pastovios gyvenamosios vietos, eismo įvykio metu nenukentėjo. Nustatinėjamas asmuo, vairavęs automobilį. Vadovaujantis LR BPK 140 str., sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę A. V., gim. 1979 m.

Kita skaudi nelaimė registruota panašiu metu. Zarasų r. sav., Pašilės k., kelio Utena–Sudeikiai–Alaušai–Dusetos 30,4 km, I. P., gim. 1983 m., gyv. Rokiškyje, P. Širvio g., pirminiais duomenimis blaivi, vairuodama automobilį SEAT TOLEDO, esant slidžiai kelio dangai, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, neatsižvelgė į kelio ir metereologines sąlygas, nuokalnėje nesuvaldė vairuojamo automobilio ir nuvažiavo nuo kelio į šalia esantį vandens telkinį. Eismo įvykio metu žuvo keleiviai V. P., gim. 1953 m., gyv. Rokiškio r. sav., Rokiškio sen., Ruopiškio k., ir G. V., gim. 1953 m., gyv. Rokiškyje, Nepriklausomybės a. Sužalota keleivė A. G., gim. 1998 m., gyv. Rokiškio r. sav., Rokiškio sen., Misiūniškio k., kuri (taip pat ir vairuotoja) paguldyta į ligoninę.

Abiem atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Primename, jog tas, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo žmogus, gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Tad būkime itin atidūs kelyje!

kriminalai.com

šaltinis: Utenos apskr. VPK info.