Šilutės policija perspėja – saugokitės sukčių!

policijaŠilutės rajone jau kurį laiką nenustatyta atvejų, kai sukčiai išviliodavo pinigus iš patiklių gyventojų. Atrodė, visus pasiekė informacija, kad artimų žmonių neva sukelti eismo įvykiai, padaryti sužalojimai, kiti nusikaltimai yra tiesiog sukčių pinklės. Žiniasklaidos priemonės nuolat informavo apie sukčių naudojamą taktiką, aiškino būdus, kaip apsisaugoti nuo apgavikų. Manyta, kad tokių nusikalstamų veikų mažės, pavyks jų išvengti. Tačiau sukčiai nuolat tobulina nusikalstamos veikos metodus.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės policijos komisariate 2012 metais sausio mėnesį užregistruota net 6 atvejai, kai sukčiai iš patiklių gyventojų išviliojo pinigų sumas.

Pastaruoju metu Lietuvos mastu paskambinę sukčiai prisistato įvairių tarnybų pareigūnais, net gydytojais ir bando išvilioti pinigus, paplitęs sukčiavimo būdas – į laidinio ryšio telefoną paskambinęs sukčius prisistato Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ar policijos tyrėju ir praneša, kad neva per asmens, kuriam paskambino, banko sąskaitą pervedamos didelės pinigų sumos. Mandagiai pasiteirauja, ar pastarasis neatliko jokių banko operacijų. Sulaukęs atsakymo, kad sąskaitos savininkas jokių pinigų negavo ir niekam nepervedė, sukčius išsamiai paaiškina, kad nenustatyti asmenys, pasinaudoję šia sąskaita, „plauna pinigus“. Ir po to, prasideda įdomiausia dalis. Įtikinama, norint sustabdyti neteisėtą ir nusikalstamą veiką, reikalingi elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenys su visais slaptažodžiais. Aišku, apgauti asmenys, esant normaliai būsenai, niekuomet nepatikėtų tokia, nuo pradžių iki galo išgalvota istorija, tačiau suklaidinti ir įbauginti, kad jų sąskaita naudojama nusikalstamai veikai, atskleidžia visus elektroninės bankininkystės duomenis. Pasitaikė atvejis, kai moteris niekada nesinaudojo elektroninės bankininkystės paslaugomis ir net neturėjo prisijungimo slaptažodžių, tačiau apgavikai moteriai taip įtikinamai viską išaiškino, kad pastaroji, nedelsdama nuvyko į banką, gavo prisijungimo duomenis ir kitą dieną paskambinusiems sukčiams juos padiktavo. Išaiškintas kitas atvejis – moteris pirmą kartą naudodamasi elektroninės bankininkystės paslaugomis netyčia įšaldė savo sąskaitą. Tuomet sukčiai įkalbėjo auką nuvykti į banką ir panaikinti blokavimą, ji nieko neįtardama tą ir padarė. Po patirto šoko apgautieji suvokia, kad įkliuvo į telefoninių sukčių pinkles.

Lengvabūdiškai savo bankininkystės duomenis atskleidė ir keletas Šilutės rajono gyventojų. Vienas iš naivių pavyzdžių, kai pažįstamajam paprašius elektroninių bankininkystės duomenų, banko sąskaitos numerių neva suteiktai jam paskolai persivesti, nukentėjusysis patikliai atskleidžia savo elektroninės bankininkystės duomenis.

Policijos pareigūnai prašo gyventojų, būti atidesniems, atliekant pinigų operacijas. Ypač svarbu perspėti vyresnio amžiaus žmones, kad netaptų sukčių aukomis.

Keletas patarimų, kaip elgtis, sulaukus nepažįstamo asmens skambučio, kai pokalbio turinys yra apie neva žalos atlyginimą ar kitas istorijas, susijusias su pinigais, bankininkystės duomenimis ar banko sąskaitomis.

Įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ir pažeidėjo (įtariamojo).

Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų.

Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamąją bėdą, ir įsitinkinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.

Jeigu tikrai Jūsų artimą ištiko nelaimė, susitikite su juo.

Jeigu Jūsų giminaitis kelionėje, neskubėkite skambinti į ambasadą nurodytu telefono numeriu, pasitikrinkite, ar šis numeris teisingas.

Neperduokite pinigų per tarpininkus.

Neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.

Niekuomet ir niekam neatskleiskite jokių duomenų apie banko sąskaitas, juo labiau elektroninės bankininkystės duomenų.

Neįsileiskite nepažįstamų asmenų į namus.

Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.

Neatidarykite durų nepažįstamiems asmenims, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė.

Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, nedelsdami skambinkite į policiją trumpuoju Bendruoju pagalbos telefonu 112 arba 02.

Būkite budrūs ir liksite saugūs.

kriminalai.com

šaltinis: Šilutės r. PK info.