Šilutės policija kviečia gyventojus būti aktyvesniais

Nors nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio jau veikia portalas www.epolicija.lt, kur galima pranešti apie nusikalstamas veikas ir teisės pažeidimus, Šilutės policija siūlo gyventojams ir kitokius bendradarbiavimo būdus.

„Matei, girdėjai, netylėk“. Pašto dėžutės su tokiu užrašu artimiausiu laiku bus pakabintos kiekvienoje Šilutės rajono seniūnijoje. Ant jų parašyta: „Užrašyk informaciją apie problemas, susijusias su daromais teisėtvarkos pažeidimais ar nusikalstamomis veikomis, ir įmesk į dėžutę“.

Vasario 23-iąją į Šilutės r. policijos komisariato salę buvo sukviesti visų rajono seniūnijų seniūnai. PK vyresnioji specialistė Nerija Ropienė teigė, kad policija siekia, jog visuomenė galėtų išreikšti nepasitenkinimą galimai daromais nusikaltimais bei pažeidimais, galėtų teikti kuo daugiau anoniminės informacijos.

Pasak N. Ropienės, raktelius nuo tų dėžučių turės seniūnai ir jie privalės nuolat patikrinti tas dėžutes, raštus pranešimus perduoti Klaipėdos AVPK Šilutės rajono policijos komisariatui.

Panašu, kad nuo šiol labiausiai gali būti riesta naminukės gamintojams.

Policijos pareigūnai, atsakingi už teisės pažeidimų prevenciją, operatyviai reaguos į pranešimus, neapsiribos vien žodiniais įspėjimais, kaltus asmenis trauks baudžiamojon atsakomybėn. Kelių policijos poskyrio Patrulių būrio patruliai, gavę išankstinės gyventojų informacijos, reguliariai kontroliuos potencialius Kelių eismo taisyklių pažeidėjus. PK viršininkas Stasys Mickevičius sakė, kad netrukus visoje Lietuvoje Kelių patrulinės tarnybos funkcijas perims apskričių vyriausieji policijos komisariatai (AVPK).

Nuo balandžio 1-osios Šilutės r. PK bus pavaldus jau ne Klaipėdos, bet Tauragės AVPK. Todėl Šilutės rajono kelius kontroliuos tik tauragiškiai patruliai. Tikėtina, kad jų keliuose bus mažiau, nei iki šiol šilutiškių pareigūnų, todėl čia vėl labai pravers gyventojų budrumas, rašant pranešimus ir įmetant juos seniūnijoje į specialią dėžutę.

Beje, dėl pastebėtų pažeidimų, kuriuos reikia užkardyti nedelsiant, galima skambinti Šilutės r. PK pasitikėjimo telefonu 8-441 61 573, arba bendruoju pagalbos tel. 112.

PK pareigūnai su seniūnais vakar aptarė ir daugiau svarbių reikalų – ir dėl saugios kaimynystės plėtojimo, ir dėl seniūnijų bei kaimų švenčių organizavimo bei žmonių saugumo jose.

Policija atkreipia dėmesį, kad gyventojams žymiai patogiau naudotis policijos e-paslaugų portalu – tai interneto svetainė, kur kiekvienas gyventojas gali lengvai rasti jį dominančias ePolicija.lt paslaugas ir sužinoti visą, su ePolicija.lt susijusią informaciją. Naudojantis policijos ePolicija.lt paslaugų portalu galima pranešti policijai apie įvykį, pateikti pareiškimą pasirašant reikiamus dokumentus elektroniniu parašu, stebėti paslaugos vykdymo būklę bei teikti atsiliepimus.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos apskr. VPK Šilutės r. PK info.

Posted Under
Be kategorijos