Šiaulių pareigūnai stabdo kontrabandinių cigarečių tiekimą į miestą

Šiaulių aps. VPK nuotr.

Vasario 9-oji Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams byvo produktyvi – iš šešėlinės rinkos eliminuota per 10 tūkstančių pakelių kontrabandinių rūkalų.

Vidurdienį operacija buvo atlikta Radviliškio rajone. Per Velžių kaimą besidriekiančiame kelyje iš Panevėžio į Šiaulius pareigūnai sustabdė automobilį „Opel Vectra“, kuriuo važiavo trys vyriškiai. Transporto priemonės bagažinė buvo prigrūsta cigaretėmis su baltarusiškomis banderolėmis. Iš jos buvo iškrauta beveik 4000 pakelių „Fest“ ir „Minsk Capital“, kurių vertė siekia 28 tūkstančius litų. Automobillį vairavęs 24 metų panevėžietis J. N., siekdamas išvengti atsakomybės už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, sumanė gelbėtis kyšiu pareigūnams. Jis kartu su su draudimo polisu pareigūnams padavė 570 litų. Vaikinas ne tik neišsipirko nuo atsakomybės už teisėtvarkos pažeidimą, tačiau dar „užsidirbo“ ir baudžiamąją bylą – dėl papirkimo panevėžiečiui pradėtas ikiteisminis tyrimas ir jis atsidūrė areštinėje.

Atsakomybę už gabenamas kontrabandines cigaretes prisiėmė automobilio keleivis, taip pat panevėžietis 26 metų M. T. Už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Kai neteisėtai gabenamų prekių vertė viršija penkiasdešimt minimalių gyvenimo lygių, kaip kad šįkart ir buvo, kontrabandos gabentojui gresia bauda nuo dešimties tūkstančių iki dvidešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu.

Kol vieni Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai įformino šį teisėtvarkos pažeidimą, kiti, įtarę kntrabandos gabenimu, į komisariato kiemą atlydėjo krovininį automobilį „Citroen Jamper“. Atviras sunkvežimio kėbulas buvo tuščias. Tad kriminalistams teko paplušėti, kol paslėptąjį krovinį surado. Ardydami transporto priemonę, jie kėbulo korpuse aptiko slėptuvę. Joje labai tvarkingai buvo sudėliotos celofane įpakuotos kontrabandinių cigarečių dėžės. Šįkart pareigūnai suskaičiavo 6 484 pakelius rūkalų irgi su baltarusiškomis banderolėmis. Kadangi čia rastų neteisėtai gabentų cigarečių vertė viršijo 250 minimalių gyvenimo lygių, tai gabentojui dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jas gabenęs 58 metų vilnietis L. J. uždarytas į areštinę. Už šią nusikalstamą veiką Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės atėmimą iki septynerių metų.

Tai – ne pirmieji atvejai, kai Šiaulių pareigūnai iš apyvartos eliminuoja kontrabandines cigaretes, kurias Šiaulių platintojams tiekia kitų miestų gyventojai. Praėjusių metų spalio 26-ąją jiems įkliuvo rūkalus gabenęs penkiasdešimtmetis vilnietis A.O.M. Automobiliu „Volvo V70″ jis gabeno 4 000 kontabandinių baltarusiškų rūkalų, kurių vertė siekė 29 tūkstančius litų.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos