Šiaulių apskrityje prasideda prevencinė priemonė sukčiavimų prevencijai

policija_patrulisŠiaulių apskrityje prasideda prevencinė priemonė sukčiavimų prevencijai

Pirmojo šių metų mėnesio nusikalstamų veikų analizės rezultatai rodo, kad situacija sukčiavimų srityje kol kas išlieka sudėtinga. Per minėtą laikotarpį Šiaulių apskrityje užregistruotos 36 nusikalstamos veikos pagal LR BK 182 str. (sukčiavimas), 6 nusikalstamos veikos pagal LR BK 215 str. (Neteisėtas elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimas), 1 nusikalstama veika pagal LR BK 214 str. (Netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimas, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimas ar neteisėtas disponavimas elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis).

Didžioji dalis sukčiavimo atvejų įvykdyta skambinant į fiksuoto ryšio telefoną

Didžioji dalis sukčiavimo atvejų įvykdyta skambinant į fiksuoto ryšio telefoną, kuomet prisistatoma policijos pareigūnu bei pranešama apie artimo žmogaus sužalotą asmenį (dažniausiai eismo įvykio metu sužalotą mažametę mergaitę), o siekiant išspręsti šią problemą, siūloma sumokėti tam tikrą pinigų sumą. Naudojant tokį sukčiavimo būdą, užregistruota 20 nusikalstamų veikų. Nukentėjo devyni Šiaulių miesto, septyni Radviliškio rajono ir keturi Šiaulių rajono gyventojai. Nuo telefonu skambinančių sukčių nukentėjo 19 moterų ir 1 vyras. Visi nukentėjusieji yra garbaus amžiaus sulaukę asmenys, nuo 78 iki 92 metų.

Taip pat nemaža dalis gyventojų nuo sukčių nukentėjo bandydami įsigyti prekes pagal internetiniuose portaluose ar socialiniuose tinkluose esančius skelbimus. Tariamam pardavėjui buvo pervesta dalis pinigų už norimą įsigyti prekę (mobilaus ryšio telefoną, drabužius, kompiuterinę techniką), tačiau prekė negaunama, o nurodytais kontaktais susisiekti su pardavėju nebepavykdavo. 3 asmenys nukentėjo kuomet apgaule buvo išvilioti jų elektroninės bankininkystės duomenys. Šiais atvejais buvo skambinta į fiksuoto ryšio telefoną (vienu atveju į mobilaus ryšio) bei prisistačius policijos pareigūnu ar prokuroru ir nurodžius, kad asmens banko sąskaita naudojama neteisėtiems pavedimams atlikti, buvo išvilioti elektroninės bankininkystės prisijungimo kodai ir slaptažodžiai, kuriais pasinaudojus iš sąskaitos buvo paimti pinigai arba paimtos paskolos iš greitųjų kreditų bendrovių. Du gyventojai nukentėjo, kuomet internete buvo parašę skelbimus apie reikalingas paskolas. Už tariamai suteikiamą paskolą bei paskolos dokumentų tvarkymą, į sukčių nurodytas sąskaitas, šie asmenys pervedė po kelis šimtus litų.

Siekiant užkardyti šios rūšies nusikalstamas veikas, priminti gyventojams apie būtinybę saugoti savo turtą ir konfidencialius asmens duomenis, informuoti juos apie dažniausiai naudojamus sukčiavimo būdus bei patarti kaip nuo jų apsisaugoti, vasario 3 – balandžio 1 dienomis Šiaulių apskrityje organizuojama prevencinė priemonė „Sukčiai“. Jos metu pasitelkus policijos rėmėjus ir bendradarbiaujant su bendrijų, bendruomenių ar asociacijų pirmininkais, seniūnijų seniūnais, seniūnijų socialiniais darbuotojais, pensijų išnešiojimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis, Katalikų bažnyčios dvasininkais, ugdymo įstaigomis, žiniasklaidos atstovais, gyventojams bus teikiama informacija sukčiavimų prevencijos tema. Prevencijos padalinių pareigūnai taip pat lankysis pas prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius vyresnio amžiaus gyventojus, informuos apie suaktyvėjusius sukčiauti linkusių asmenų bandymus išvilioti pinigus, patars kaip netapti nusikaltimų aukomis.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.