Šiandien minima Policijos, Angelų Sargų diena

PolicijaSpalio 2 d. Lietuvoje minima Policijos, Angelų Sargų diena. Šiemet minime Lietuvos policijos atkūrimo 23-iąsias ir Lietuvos policijos įkūrimo 95-ąsias metines.

Per porą pastarųjų dešimtmečių, kai Lietuva vėl gali džiaugtis nepriklausomybe, policijos ir visuomenės šventės tapo tradicija. Kasmet, artėjant spalio 2-ajai, Angelų sargų dienai, mūsų miestų ir miestelių pareigūnai centrinėse aikštėse rikiuoja techniką, specialiąsias priemones, demonstruoja profesinius gebėjimus, bendrauja su gyventojais. Šios šventės šaknys – dar anoje mūsų nepriklausomoje Lietuvoje. Tik anuomet tokia šventė dažniausiai būdavo rengiama laikinojoje sostinėje Kaune, o mūsų laikais šalies policijos šventei pasirenkamas vis kitas apskrities miestas, ir šiemet didžioji Policijos ir visuomenės šventė keliavo Žemaitijon – į pačią jos sostinę, Telšius.

Spalio 2 d. 10 val. Vilniaus Šv. Teresės bažnyčioje (Aušros Vartų g. 14, Vilnius) bus aukojamos šv. Mišios už policiją ir vyks policijos dienos minėjimas. Renginyje dalyvaus LR Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, Prezidentūros, Seimo, vidaus reikalų ministerijos atstovai, Lietuvos policijos vadovai, svečiai iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos.

Spalio 2 d. 12 val. Rotušės aikštėje (Didžioji g. 31, Vilnius) vyks Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato darbuotojų iškilminga apdovanojimų įteikimo ceremonija, kurios metu gros Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestras, programą su žirgais vilniečiams pademonstruos Vilniaus aps. VPK Patrulių rinktinės Raitojo būrio pareigūnai.

Policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio sveikinimas profesinės šventės proga:

Nuoširdžiai sveikinu Jus Policijos, Angelų Sargų dienos proga. Norėčiau paspausti ranką kiekvienam iš Jūsų, padėkoti už atliktus darbus, išsaugotas žmonių gyvybes, paaukotą laisvalaikį.

Pastarieji metai policijai buvo labai sunkūs, todėl norint išgyventi reikėjo imtis ryžtingų žingsnių, atlikti visiems seniai įgrisusias, bet ekonominiu sunkmečiu būtinas reformas ir struktūrinius pokyčius.

Tai leido sumažinti administracines funkcijas vykdančių darbuotojų skaičių, mažėjo vadovų ir pavaduotojų, buvo atsisakyta policijai nebūdingų funkcijų, vyko didžiuliai pokyčiai centriniuose aparatuose. Visai tai buvo daroma tam, kad sutaupytos lėšos galėtų būti skiriamos praktinių policijos padalinių funkcijoms vykdyti.

Visuomet sakiau ir kartosiu, kad didžiausia policijos sistemos vertybė yra mūsų žmonės, kvalifikuoti policijos darbuotojai. Stengėmės dėti visas pastangas, kad būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos darbuotojams, juos skatinti, motyvuoti. Pagal galimybes buvo didinamas darbuotojų darbo užmokestis, didinamos pirminės ir vidurinės grandies pareigūnų kategorijos. Buvo naikinamos laisvos, finansuojamos pareigybės, todėl buvo galima pakelti kitų pareigybių kategorijas.

Mažėjant žmogiškiesiems ištekliams buvo stengiamasi diegti pažangias informacines technologijas, paspartinančias ir efektyvinančias policijos darbą, nes be jų neįsivaizduojama normali ir efektyvi policijos veikla.

Per šiuos kelerius metus įsigytos ir policijos įstaigoms išnuomotos naujos transporto priemonės, jose įdiegtos šiuolaikinės technologijos, aprūpintos kompiuteriais, mobiliais spausdintuvais, pirštų antspaudų skaitytuvais ir kita vertinga technika.

Trūkstant lėšų, pavyko panaudoti Europos Sąjungos paramą ir taip papildomai pritraukti daugiau nei 70 milijonų litų.

Pagal išgales stengėmės skirti lėšų Jūsų darbo sąlygoms pagerinti. Iš valstybinių institucijų, švietimo įstaigų perėmėme ar nebrangiai nupirkome gana geros būklės pastatus ir, atlikę sąlyginai nedidelę pastatų rekonstrukciją, ar remontą, juos pritaikėme policijos reikmėms. Buvo išnuomotos patalpos nemažai daliai policijos komisariatų.

Mieli kolegos,

Darbams atlikti reikėjo nemažai ir Policijos departamento kolektyvo pastangų, todėl dėkoju visai savo komandai, kuri kartu su manimi buvo šiuo sudėtingu metu ir įdėjo daug pastangų, kad mūsų visų lauktų geresnė ateitis. Tvirtai tikiu, kad kitais metais turėsime didesnį biudžetą, kad galėsime daugiau dėmesio skirti Jūsų gerovei kelti. Neabejoju, kad pagerėjimą pajus kiekvienas policijos komisariatas, kiekvienas policijos sistemos darbuotojas.

Šiandien labai noriu, kad oriai paminėtume savo profesinę šventę, nes mūsų atliekamas darbas yra svarbus ir vertinamas didžiosios dalies visuomenės. Nenusivilkite tuo, ką darote, nepraraskite optimizmo, nebūkite abejingi, nes tai gali padaryti labai daug nepataisomos žalos. Atlikime savo pareigas taip, kad pridėję ranką prie širdies galėtume pasakyti – aš padariau daugiau nei galėjau, kad išgelbėčiau žmogų, kad jį apsaugočiau ar apginčiau. Vadovaukimės mūsų šūkiu ir saugokime tai, ką turime brangiausio – mūsų šalies ir jos piliečių gerovę.

Sveikinu kiekvieną Jūsų, kiekvieno Jūsų artimuosius, kiekvieną žmogų, kuriam svarbu, kad mūsų Valstybėje būtų gera ir saugu gyventi.

Utenos apskrities policijos pareigūnai paminėjo Angelų sargų dieną

utenaRugsėjo paskutinįjį penktadienį Utenos daugiafunkciniame sporto centre iškilmingai paminėta Policijos – Angelų sargų – diena.

Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla, Utenos apskrities policijos vadovas Linas Pernavas.

Daug šiltų žodžių išsakė svečiai, atvykę pasveikinti Policijos dienos proga. Lietuvos Respublikos Seimo nariai – Milda Petrauskienė, Petras Čimbaras, Algimantas Dumbrava sveikino policijos darbuotojus su jų profesine švente bei įteikė dovanas. Utenos apskrities savivaldybių merai, administracijų direktoriai apdovanojo geriausiai atliekančius savo pareigą policijos pareigūnus. Sveikinimo žodžius tarė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras, Utenos rajono apylinkės prokuratūros, Latvijos valstybinės policijos Latgalos regiono valdybos, Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai, Utenos ir Molėtų rajonų apylinkių teismų pirmininkės, Utenos rajono seniūnijų seniūnai, Utenos urėdijos urėdas, Utenos kultūros centro direktorė, Utenos kolegijos atstovai, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos direktorius, Visagino „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos direktorė, Ignalinos muzikos mokyklos direktorė, kiti svečiai. Savo muzikinius kūrinius, atliekamus saksofonais, dovanojo Utenos muzikos mokyklos mokiniai.

Renginio metu pagerbti buvę vidaus tarnybos sistemos pareigūnai, geriausi Utenos apskrities policijos darbuotojai, apdovanoti policijos rėmėjai bei geriausi apskrities viešosios ir kriminalinės policijos pareigūnai, artėjančios Kelių policijos dienos proga apskrities kelių policijos pareigūnams įteiktos atminimo dovanos.

Po iškilmingos apdovanojimų teikimo ceremonijos Utenos daugiafunkciniame sporto centre susirinkę policijos darbuotojai ir svečiai klausėsi Renatos ir Deivio Norvilų koncerto, vėliau savo pasirodymus, dainas ir muzikinius kūrinius, atliekamus gitara bei akordeonu kolegoms dovanojo Utenos, Ignalinos ir Visagino policijos komisariatų darbuotojai.

Policijos dienos renginiai Radviliškyje

utenos policijaTradiciškai, paskutinį rugsėjo sekmadienį, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato darbuotojai, jų šeimų nariai renkasi bažnyčioje Šv. Mišiose.

Šiais metais Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje pareigūnų laukė ne tik miesto gyventojai, jaunimas, bet ir gyvavimo dešimtmetį šventęs parapijos jaunimo choras (vadovė A. Šakėnienė). Dekano monsinjoro Ginto Sakavičiaus žodžiai apie angelus sargus, jų egzistavimo prasmę, pašaukimą saugoti visus prašančius pagalbos, manytina surado atgarsį pareigūnų širdyse. O parapijos jaunimo choro atliekamos giesmės leido trumpam užsimiršti nuo kasdieninių rūpesčių ir panirti į apmąstymus ir muzikos garsų pasaulį.

Kadangi rugsėjo 29 d. buvo minima Šv. Kristoforo, Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena, dekanas, monsinjoras G. Sakavičius palaimino visų norinčių transporto priemonės.

Rugsėjo 30 d. Radviliškio rajono policijos komisariato salėje rinkosi svečiai, policijos pareigūnai. Renginio pradžioje buvo apžvelgta policijos pareigūno profesijos istorija, siekianti Senovės Graikijos ir Romos imperijos laikus, Angelų sargų šventės atsiradimas.

Sveikinimo kalbą sakęs komisariato viršininkas Alvydas Lideikis džiaugėsi darniai ir rezultatyviai dirbančiu kolektyvu. Viršininkas apdovanojo pareigūnus, kuriems Šiaulių aps. vyriausiojo policijos komisariato viršininko įsakymu buvo skirti žinybiniai ženklai ir padėkos: trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus“ – Prevencijos poskyrio tyrėją Marių Kondrotą, pirmojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ – Patrulių būrio vyriausiąjį patrulį Vitalijų Kurandą; padėkos raštais – Kriminalinės policijos skyriaus postinį Vituldą Šimkų, operatyvaus valdymo grupės specialistą Saulių Navicką, Organizacinio poskyrio archyvarę Reginą Liepienę, migracijos grupės specialistę Astą Baravykienę.

Renginio metu dalyvavę Lietuvos Respublikos Seimo nariai Zita Žvikienė (beje, buvusi policijos pareigūnė) ir Algimantas Salamakinas kalbėjo apie policijos pareigūnų profesijos svarbą, apie sunkumus, su kuriais tenka susidurti visai policijos sistemai ir linkėjo ne tik smagiai paminėti profesinę šventę, bet ir tapti laimingesniais. Lietuvos Respublikos Seimo nario padėkos raštais buvo apdovanoti Organizacinio poskyrio vyresnysis specialistas Valdas Slanksnis, Prevencijos poskyrio tyrėjas Renatas Zdanavičius, patrulių būrio vadas Eligijus Burnis. Na, o artimiausi socialiniai partneriai, kurių pagalba yra labai svarbi ir vertinama policijos komisariato kolektyvo, Radviliškio rajono savivaldybė, atstovaujama mero Dariaus Brazio ir mero pavaduotojo Kazimiero Augulio, apdovanojo pareigūnus ir darbuotojus, kurie yra nusipelnę savivaldai: padėkos raštais – Kriminalinės policijos skyriaus tyrėją Gintarę Paužienę, Patrulių būrio patrulę Korneliją Janušonytę, Patrulių būrio specialistę Renatą Keciorytę; Radviliškio rajono savivaldybės ženkleliais „Už nuopelnus savivaldai“ – Kriminalinės policijos skyriaus tyrėja Rimantą Benaitį, Kelių policijos grupės vyresniąją patrulę Gintarę Abromaitytę, migracijos grupės specialistę Dalią Beresnevičienę.

Šiais renginiais šventės dar nesibaigė, kita dalis komisariato darbuotojų bus apdovanoti spalio 2-ąją dieną minėjimo metu Šiauliuose.

Molėtuose paminėta Policijos diena

policijos dienaSpalio 2 d. minima Angelų Sargų – Policijos diena. Tradiciškai ir šiais metais, šventės proga, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariato pareigūnai susirinko į Molėtų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios parapijos namus, kur 9 val. buvo aukojamos šv. Mišios. Šv. Mišias už policijos darbuotojus, dirbančius, išėjusius į užtarnautą poilsį bei iškeliavusius anapilin, aukojo dekanato dekanas monsinjoras K. Kazlauskas. Po šv. Mišių, policijos komisariato viršininkas Algis Masevičius kartu su buvusiu policijos komisariato viršininku Algiu Grikiniu skverelyje, ties policijos komisariatu, Lietuvos policijos įkūrimo 95-osioms metinėms paminėti pasodino raudonlapį ąžuolą, kurį pareigūnams padovanojo Utenos miškų urėdija. Taip pat, pagerbiant mirusius kolegas, ant jų kapų buvo uždegtos žvakutės ir padėtos gėlės.

Pareigūnai Panevėžio apskrityje minėjo profesinę šventę

policija Minėdami Angelų sargų arba Policijos dieną, pareigūnai varžėsi sporto rungtyse tarpusavyje ir su visuomenės atstovais, bendravo su visuomene renginiuose, skirtuose visiems, besidomintiems policijos darbu ir šventėmis, lankėsi bažnyčioje.

Visuomenės ir policijos diena Kupiškyje rugsėjo 27 d. prasidėjo šv. Mišiomis Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje. Iškart po jų pareigūnai žygiavo į centrinę miesto aikštę, kur laukė kolegos ir pasveikinti atėję miestiečiai. Į susirinkusius miestelėnus kreipėsi Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas. Viršininkas tarė sveikinimo žodžius, dėkojo pareigūnams už ilgametį darbą, nepriekaištingą ir pavyzdingą pareigų atlikimą, įteikė apdovanojimus bei padėkos raštus. Sveikinimo žodį tarė bei padėkos raštus pareigūnams įteikė Kupiškio rajono meras, Seimo narys Aleksandras Zeltinis, mokyklų, probacijos tarnybos, visuomenės atstovai.

Šventės metu kiekvienas policijos komisariatas gavo dovaną – po policijos bičiulį Amsį, kurie nuo šiol dažniau savo apsilankymais džiugins jaunuosius policijos draugus – darželinukus ir moksleivius. Šaltą popietę policijos pareigūnus ir šventės svečius šildė karšta sriuba, kareiviška košė ir arbata. Susirinkusiuosius džiugino moksleivių ir grupės „Nostalgija“ dainos.

Spalio 1 d. Panevėžyje, Kristaus Karaliaus katedroje, vyko iškilmingas minėjimas, skirtas policijos pareigūnams ir Panevėžio apskrities bendruomenei. Šv. Mišias laikė Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas ir apskrities policijos kapelionas Eugenijus Troickis. Dvasininkai sveikino pareigūnus su jų profesine švente ir linkėjo turėti po savą angelą sargą.

Po iškilmingo štandarto įnešimo susirinkusiuosius sveikino Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas. Viršininkas už pasiekimus tarnyboje teikė medalius ir padėkas pareigūnams bei dėkojo ir apdovanojo pilietiškiausius apskrities gyventojus. Apdovanojo ir jaunuosius aktyvistus – vaikus, kurių piešiniai bus panaudoti policijos reprezentacinėje medžiagoje.

Padėkoti ir apdovanoti bei pasveikinti pareigūnų atvyko ir Panevėžio apskrities tarnybų vadovai bei politikai.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai dėkoja Kristaus Karaliaus katedros dvasininkams už šiltą priėmimą Dievo namuose, prasmingus žodžius ir dovanotą šventę sielai – kvarteto muziką bei vaikų giesmes.

Sostinės Migracijos valdyboje atidaryta paroda

parodaTarptautinio policijos futbolo turnyro fotografijų paroda „Lietuvos policijos generalinio komisaro taurė“ skirta policijos profesinei šventei – Angelų sargų dienai ir Lietuvos policijos 95-ečiui paminėti. Teisėsaugininkų futbolo turnyras Lietuvos policijos generalinio komisaro taurei laimėti Vilniuje organizuojamas kasmet ir artėja prie dešimtosios sukakties – jubiliejinis turnyras numatomas kitąmet.

Futbolo turnyras, kurį keletą pastarųjų metų Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba (toliau – Migracijos valdyba) organizuoja kartu su Vilniaus policijos asociacija, skirtas puoselėti policijos sporto tradicijas, užsimezgusias dar tarpukario Lietuvoje. Geras pareigūnų profesinis ir fizinis pasirengimas visuomet buvo svarbiausias akcentas siekiant aukšto policijos veiklos įvertinimo bei formuojant teigiamą policijos organizacijos įvaizdį visuomenėje. Įvairaus lygio ir profilio sporto renginiai, treniruotės formuoja policijos darbuotojų sveiką gyvenseną, skatina tarptautinį bendradarbiavimą, puoselėja bendruomeninius ryšius. Migracijos valdyba, tęsdama ilgametes tradicijas ir siekdama palaikyti sportišką policijos pareigūnų įvaizdį, yra sudariusi vyrų, moterų ir mišrią futbolo komandas, kurių žaidėjai pagirtinai pasirodo Lietuvos ir užsienio teisėsaugos darbuotojų futbolo turnyruose – per paskutiniuosius ketverius metus tarptautiniame Europos migracijos ir prieglobsčio tarnybų futbolo turnyre yra pelnę bronzos, sidabro ir du aukso medalius, nuolatos lyderiauja gražias tradicijas turinčiame futbolo turnyre „Lietuvos policijos generalinio komisaro taurė“, kituose šalies policijos organizacijos rengiamose rungtynėse.

Šių metų spalio 2 d. Migracijos valdyboje atidarytoje fotografijų parodoje – Angelų sargų dienai minėti rengiamo tarptautinio policijos futbolo turnyro – garbingo profesinės šventės palydovo – akimirkos. Parodos autorius – fotografas Eugenijus Onaitis.

kriminalai.com

šaltinis: PD info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *