2014 metais į kilmės valstybes grąžinti jau 7 užsieniečiai

migracijaKauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus Užsieniečių reikalų poskyrio pareigūnai per 2013 metus priėmė ir patvirtino 10 084 kvietimus užsieniečiams laikinai atvykti į Lietuvos Respubliką. Didėjant atvykstančių į Lietuvos Respubliką užsieniečių skaičiui, pareigūnai primena, kad užsieniečio buvimas Lietuvoje turi būti teisėtas. Užsieniečio atvykimo į Lietuvos Respubliką sąlygos nustatytos Šengeno sienų kodekse ir Lietuvos Respublikos Užsieniečių teisinės padėties įstatyme. Užsienietis, atvykdamas į Lietuvos Respubliką, privalo turėti galiojantį kelionės dokumentą ir jo buvimas negali viršyti 90 dienų per 180 dienų arba leidimo laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje galiojimo laikotarpio. Užsieniečiams, pažeidusiems atvykimo į Lietuvos Respubliką, buvimo ar gyvenimo joje, vykimo per ją tranzitu ar išvykimo iš jos tvarką, taikoma Lietuvos Respublikos administracinės teisės pažeidimų kodekso 206 straipsnyje (toliau – LR ATPK) nustatyta atsakomybė.

2013 metais Migracijos skyriaus pareigūnams suaktyvinus kontrolę nelegalios migracijos srityje, išaiškinti 102 užsieniečiai, kuriems buvo taikyta administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos ATPK 206 str., 2012 metais administracinė atsakomybė už šį pažeidimą taikyta 68 kartus, 2011 metais – 53. Jei užsienietis pažeidžia Lietuvos Respublikos Užsieniečių teisinės padėties įstatyme nustatytą tvarką, Migracijos skyriaus pareigūnai sprendžia užsieniečio grąžinimo į kilmės valstybę klausimą, įvertindami užsieniečio buvimo Lietuvos Respublikoje laiką, socialines, ekonomines bei šeimines aplinkybes. Per 2013 metus į kilmės valstybes buvo grąžinti 24 užsieniečiai, šiais metais į kilmės valstybę  grąžinome jau 7  užsieniečius.

Užsieniečiui neįvykdžius savanoriško išvykimo sąlygų, pradedama ir vykdoma užsieniečio išsiuntimo procedūra. Asmenys, kurių atžvilgiu priimti sprendimai dėl grąžinimo ar išsiuntimo, gali būti traukiami į nepageidaujamų asmenų sąrašą.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *