Seimo nariai priklauso padidintos rizikos grupei dėl širdies susirgimų

seimasHeartmath instituto (JAV) mokslininkų 8 metus trukę tyrinėjimai parodė, kad širdies veikla priklauso nuo mūsų emocijų ir turi įtakos sveikatai. Emocijos veikia į smegenų siunčiamus signalus, o pastarieji – širdį.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario, Seimo sveikatos reikalų komiteto nario prof. Arimanto Dumčiaus iniciatyva balandžio 4 d. Seime vyks tradiciniai „Širdies dienos Seime“ renginiai, skirti atkreipti visuomenės dėmesį į vis didėjantį širdies ir kraujagyslių ligų išsivystymo lygį Lietuvoje. 10 val. numatyta spaudos konferencija pristatant šios akcijos renginius. Seime bus galima pasitikrinti kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį kraujyje ir gauti rekomendacijų. Vėliau vyks konferencija „Emocijos ir širdis“.

Rizika susirgti širdies ligomis padidėja žmonėms, kurie patiria stresines reakcijas, ypač – jei jos grandininės. Neigiamos emocijos: pyktis, nusivylimas, nerimas, nesaugumo jausmas sukelia gana chaotišką širdies veiklą. Labiausiai pažeidžiamos tokios profesijos kaip chirurgai, mokytojai, policininkai ir kiti. Kauno Sveikatos mokslų universiteto kardiologai jau daugelį metų tyrinėja padidintos rizikos grupes išeminei rizikos grupei išsivystyti.

„Padidintos rizikos grupei priklausome ir mes, Seimo nariai. Todėl septintą kartą Kauno kardiologai su savo programa atvyksta į „Širdies dieną Seime“. Nuolatinis streso hormono (adrenalino) padidėjimas siaurina širdies kraujagysles, pakyla kraujo spaudimas, kas ilgainiui gali būti rimtų širdies ligų priežastimi. Ir, priešingai, šilti jausmai sudaro galimybę širdies ritmo ir veiklos funkcijos tolygumui ir sveikatos išsaugojimui“, – teigia prof. A. Dumčius.

Mokymasis perkelti stresines emocijų reakcijas į teigiamas nuoširdžias emocijas, psichoterapijos panaudojimas labai palankiai veikia širdies-kraujagyslių sistemą, sumažina kraujospūdį ir gerai veikia mūsų bendrą savijautą. Šis būdas naudotinas ypač jautriems, choleriško charakterio žmonėms, jei norima išlaikyti ne tik psichikos, bet ir širdies – kraujagyslių sistemos stabilumą. Pasak A. Dumčiaus, dvasinė sveikata – fizinės sveikatos pagrindas.

kriminalai.com

šaltinis: LRS info.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *