Šalčininkų punkte pasieniečiai sulaikė net keturias įtartinas priekabas su alumi ir mineraliniu

pasienis salcininkaiŠalčininkų kontrolės punkte pasieniečiai per parą sulaikė net keturias įtartinas vilkikų priekabas, kuriomis iš Lietuvos buvo gabenamas alus ir mineralinis vanduo. Pirminiais duomenimis, sutampa priekabų identifikacinių numerių klastojimo braižas.

Penktadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Tribonių užkardos pasieniečiai Šalčininkų pasienio kontrolės punkte patikrino iš Lietuvos į Baltarusiją vykusį vilkiką „DAF“ ir jo tempiamą priekabą „Schmitz SCF 24“. Krovininį automobilį rusiškais valstybiniais registracijos numeriais vairavo tvarkingus asmens dokumentus turėjęs 53 metų Baltarusijos pilietis.

Jo pateiktas priekabos su rusiškais numeriais, kuria gabentas alus ir mineralinis vanduo, registracijos liudijimas atrodė tvarkingas, tačiau standartinėje priekabos vietoje nebuvo kėbulo numerio. Ši vieta buvo užtepta neaiškia medžiaga, o pats kėbulas neseniai dažytas.

Įtarimų sukėlė ir galinės priekabos ašies numeris: jį mėginta trinti, dalis skaičių nesutampa su nurodytu priekabos registracijos numeriu liudijime.

Transporto priemonę pasieniečiai sulaikė. VSAT pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamu būdu gauto.

Tą patį vakarą Šalčininkų punkte pasieniečiams įkliuvo dar du vilkikai su priekabomis, į Baltarusiją gabenę mineralinį vandenį bei alų. „MAN“ markės vilkikus su rusiškais ir baltarusiškais numeriais, tempusius priekabas „Schmitz SCF 24“ su Rusijos numeriais, vairavo 27 ir 48 metų baltarusiai. Jų pateikti asmens dokumentai buvo nepriekaištingi, tačiau priekabų apžiūrų metu pasieniečiai iškart atkreipė dėmesį į jų identifikacinius numerius.

Abiejų užsieniečių pateikti priekabų registracijos liudijimai taip pat atrodė tvarkingi ir įtarimų VSAT pareigūnams nesukėlė. Apžiūrint priekabas pastebėta, kad jų kėbulo numeriuose trūksta specialių ženklų, o simbolių išdėstymas yra netolygus. Įtarimus, kad transporto priemonės gali būti vogtos, dar labiau sustiprino tai, jog pagal identifikacinius kėbulo numerius nustatyta, kad jos pagamintos 1999 ir 2000 metais, o rusiškuose registracijos dokumentuose nurodyti pagaminimo metai yra 2003-ieji.

Taip pat atkreiptas dėmesys, kad priekabų konstrukcijose matyti virinimo pėdsakai, jos perdažytos, o spalvos neatitinka nurodytoms registracijos liudijimuose. Dėl šių priekabų Varėnos pasieniečiai pradėjo dar du ikiteisminius tyrimus.

Analogiškomis aplinkybėmis šeštadienį pasieniečiai sulaikė ir ketvirtą priekabą „Schmitz SCF 24“ su rusiškais numeriais, kuria gabentas alaus ir mineralinio krovinys. Ji buvo tempiama vilkiku „Volvo FH 12“ su rusiškais numeriais, vairuojamu 48 metų baltarusio.

Priekabos patikrinimo metu paaiškėjo, kad jos identifikacinių numerių keitimo metodas visiškai panašus į penktadienį vakare sulaikytų priekabų – trūko specialių ženklų, simboliai išdėstyti netolygiai, matyti virinimo ir dažymo požymių.

Taip pat nustatyta, kad visose keturiose priekabose persuktos ir ne gamykliniu būdu pritvirtintos apsaugos lentelės, kuriose nurodoma keliamoji galia, apkrovos ir kitos techninės charakteristikos.

Keturis vairuotojus baltarusius pasieniečiai paleido. Jie vilkikais išvyko į savo šalį. Atkabintos priekabos saugomos Šalčininkų kontrolės punkte.

Įvykio aplinkybes tiria keturis ikiteisminius tyrimus dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo atliekantys VSAT Varėnos rinktinės pareigūnai.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.