Šalčininkų pareigūnams įkliuvo naminukės gamintojos

Paskutinėmis vasario dienomis Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai, turėdami informacijos dėl naminės degtinės ir akcizinių prekių neteisėtos apyvartos, tikrino penkis rajono gyventojus. Dviem atvejais informacija pasitvirtino. Šalčininkų seniūnijos gyventojos J. O. (gimusios 1940 m.) namuose pareigūnai aptiko 0,5 l naminukės, o Turgelių seniūnijoje, L. S. (gimusios 1967 m.) namuose – 2,5 l skaidraus skysčio, turinčio naminės degtinės kvapo. L. S. įkliuvo jau antrą kartą, todėl jai gresia bauda nuo 1 500 iki 3 000 litų.

Primename gyventojams, kad už naminės degtinės, brogos arba kitų namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimą, įgijimą, laikymą, gabenimą ar realizavimą (LR ATPK 177 str.) gresia bauda nuo 300 iki 1 500 litų, o asmeniui, baustam administracine nuobauda už šiuos pažeidimus, gali būti skirta iki 3 000 litų bauda.

Policijos veikla, kurios metu išaiškinamas smulkus administracinis teisės pažeidimas arba ištiriama nedidelės vertės daikto vagystė, ar išnagrinėjamas mažos apimties asmens pareiškimas, negali būti visuomenės suprantama ir vertinama kaip nereikšminga arba smulki, kadangi visais atvejais yra stiprinamas teisėtumas ir atstatomas teisingumas, saugomi ne tik teisėti asmenų poreikiai, bet ir kontroliuojamas piliečių pareigų įstatymui ir visuomenei vykdymas. O informuodami visuomenę, siekiame įspėti apie gresiančią atsakomybę, sulaikyti nuo priešingo teisei elgesio, priminti apie kiekvieno asmens pareigą dalyvauti kuriant saugią gyvenamąją aplinką.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus apskr. VPK Šalčininkų r. PK info.

Posted Under
Be kategorijos