Rusija panaikino visus kiaulienos importo apribojimus Lietuvai

kiaulienos importo apribojimaiValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nuo šių metų sausio 18 dienos Rusijos Federacijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba panaikino laikinus apribojimus eksportuoti kiaulieną ir jos produktus į Rusiją iš Kauno apskrities. Apribojimai buvo įvesti 2011 m. birželio mėnesį, pasitvirtinus klasikinio kiaulių maro diagnozei Jonavos rajono kiaulių ūkiuose.

Kauno apskritis – paskutinis Lietuvos regionas, kuriam buvo taikomas laikinas draudimas eksportuoti termiškai neapdorotą kiaulieną ir jos produktus į Rusijos Federaciją. Leidimas eksportuoti kiaulieną ir jos produktus į kaimyninę šalį iš kitų Lietuvos regionų buvo atnaujintas nuo 2011 m. rugsėjo mėnesio.

„Džiugina šis atsakingos Rusijos tarnybos priimtas sprendimas. Tikimės, kad artimiausiu laiku bus panaikinti ir laikini apribojimai gyvų kiaulių eksportui į Rusijos Federaciją iš Lietuvos. Dėl to nuolat vyksta intensyvios derybos su aukščiausiais Rusijos Federacijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos pareigūnais.“- sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Labai palankiai įvertinus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų atliktą darbą, likviduojant klasikinio kiaulių maro padarinius protrūkio židinyje ir apsaugos zonoje, Europos Komisija visus draudimus dėl gyvų kiaulių, kiaulienos ir jos produktų išvežimo iš Lietuvos į Europos Sąjungos valstybes panaikino dar 2011 metų rugsėjo pradžioje.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.