Rugsėjį – dar didesnis dėmesys mažiesiems eismo dalyviams ir elgsenai gatvėse

mazieji eismo dalyviaiRugsėjį – dar didesnis dėmesys mažiesiems eismo dalyviams ir elgsenai gatvėse

Prasidėjęs ruduo daugeliui eismo dalyvių siejasi ne tik suintensyvėjusiu eismu gatvėse, bet ir su vis ilgesniais vakarais, kuomet išėję į gatves pėstieji matomi blogiau. Pareigūnams, rūpinantis mažiausiųjų eismo dalyvių saugumu, akcijos „Saugus pirmokas“ metu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje pasklido tūkstančiai atšvaitų, skirtų pirmokams ir į paruošiamas klases einantiems mažiesiems.

atsvaitai Šiemet prie akcijos „Saugus Pirmokas“ prisijungė ir „Savaitraštis Kaunui“, kuris inicijavo akciją „Padovanok atšvaitą pirmokui“: „Užsibrėžėme tikslą vasarą iš įvairių organizacijų surinkti kuo daugiau atšvaitų ir juos perduoti policijos pareigūnams. Be to, „Savaitraštis Kaunui“ turi ir švietėjišką misiją – kalbėti, pasakoti ir priminti, kad mažais darbais galime sukurti saugią visuomenę. Padovanotas atšvaitas – tik pradžia, bet tai gali tapti veiksminga priemone, kad vaikas būtų matomas sutemus.“

pareigunaiBūtent prie šios akcijos prisijungė socialiai atsakinga įmonė „Vičiūnų grupė“, kuri taip pat padovanojo 6 000 atšvaitų. Grupės vadovas Šarūnas Matijošaitis teigė: „Šia akcija norime atkreipti suaugusiųjų dėmesį į opią problemą gatvėse, tampančią ypač aktualia pirmomis rudens savaitėmis. Tada eismas suintensyvėja, nes į mokyklas plūsteli tūkstančiai mažiausiai patyrusių ir pažeidžiamiausių jo dalyvių.“

Pagaminti lengvai ant rankų užsidedantys atšvaitai

Tradiciškai, jau ketvirtus metus prie akcijos „Saugus Pirmokas“ prisijungė ir UAB „Kesko Senukai Lithuania“. Šiemet specialiai Kauno pirmokėliams prekybos tinklo užsakymu pagaminti lengvai ant rankų užsidedantys atšvaitai. „Kesko Senukai“ generalinis direktorius sako, kad 3 000 padovanotų atšvaitų turėtų vaikams priminti apie atsargų elgesį gatvėje.

atsvaitai „Vaikai po vasaros atostogų į miestą grįžta kupini emocijų, todėl natūralu, kad mokslo metų pradžioje jiems dar stinga atidumo. Todėl būti matomiems moksleiviams, ypač patiems mažiausiems, yra itin svarbu. Pastangų ir įvairių priemonių, kurios užtikrins jų saugumą gatvėje, niekada nebus per daug“, – neabejoja A. Šapola.

„Atėjus rudeniui kiekviena diena vis trumpesnė, o tamsus paros metas vis ilgesnis, todėl pėstiesiems privalu net ir mieste nešioti atšvaitą“, – pabrėžia Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Danas Česnauskas, džiaugdamasis partneriais, kurie neliko abejingi eismo saugumui. Jis taip pat teigia, jog ugdyti atsakingą eismo dalyvį reikia nuo mažens. Vaikai nešiodami atšvaitus ne tik rodo pavyzdį vieni kitiems, bet ir vyresniems eismo dalyviams.

pareigunas Naujų mokslo metų proga policijos pareigūnai ne tik pasirūpina, jog mažieji eismo dalyviai būtų geriau matomi kelyje, bet ir budi prie ugdymo įstaigų. Siekiant užtikrinti tiek eismo, tiek moksleivių saugumą jų kelionės į mokyklą ir atgal metu, prie moksleivių intensyvaus judėjimo pėsčiųjų perėjų, budėjimas tęsiamas iki rugsėjo 9 dienos. Itin džiugu, jog prie kvietimo budėti šiemet prisideda ir patys gyventojai.

Bendruomenės „Vieningi Romainiai“ pirmininkė Nijolė Čeičienė liko neabejinga pareigūnų kvietimui prisidėti prie saugesnės aplinkos kūrimo ir nusprendė pati budėti prie perėjų taip ragindami ir kitus visuomenės narius, tėvelius prisidėti. Pareigūnai kartu su partneriais Kauno mieste bei rajone budi prie beveik šimto mokyklų.

Kauno apskrities policijos pareigūnai linki vairuotojams atidumo kelyje bei kantrybės suintensyvėjus eismui keliuose – nepamirškime tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui ne tik patys užsidėti atšvaitą, bet ir pasirūpinkime, kad jį užsidėtų ir artimieji. Rūpinkimės vieni kitų saugumu!

mokykla moksleiviai

kriminalai.com

šaltinis: Kauno aps. VPK informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *