Rokiškio gyventojas į Lietuva pargabeno įtartinos technikos

zolepjovePasieniečių sulaikytas Rokiškio rajono gyventojas iš Švedijos mikroautobusu gabeno įvairios ūkio technikos. Įtariama, kad šie daiktai gali būti vogti. Pasieniečiams vairuotojas pasakojo apie nepažįstamuosius, Švedijoje jam sukrovusius šiuos daiktus.

Šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybėje, kelyje Suvalkai – Marijampolė, sustabdė į Lietuvą iš Lenkijos įvažiuojantį mikroautobusą „Volkswagen Transporter“. Automobilį lietuviškais tranzitiniais numeriais vairavo 20-metis Rokiškio rajono gyventojas.

Patikrinę jo dokumentus Kalvarijos pasieniečiai apžiūrėjo ir „Volkswagen Transporter“ saloną. Paaiškėjo, kad mikroautobusu gabenami suvirinimo aparatas, kampiniai šlifuokliai, automobilių plovimo įranga, benzininiai pjūklai, krūmapjovė, benzininis generatorius, žoliapjovė, įvairių raktų rinkiniai. Jokių teisėtą šių daiktų įsigijimą patvirtinančių dokumentų vairuotojas neturėjo.

Pasieniečiams Rokiškio rajono gyventojas aiškino, kad Švedijoje į mikroautobusą visą šią techniką sukrovė trys nepažįstami asmenys, paprašę už pinigus ją parvežti į Rokiškį. VSAT pareigūnai įtaria, kad daiktai gali būti vogti. To kategoriškai neneigė ir pats vairuotojas, kuriam esą irgi buvo kilę abejonių, ar jo vežami daiktai įgyti legaliu būdu.

Kalvarijos pasieniečiai kreipėsi į kolegas VSAT Pakrančių apsaugos rinktinėje. Šiame VSAT padalinyje veikia Nacionalinis jūros sienos apsaugos koordinacinis centras, palaikantis ryšius su valstybių, besiribojančių su Baltijos jūra, teisėsaugininkais, o per juos – ir su kolegomis kitose šalyse. Pagal turimus identifikacinius numerius pakrančių apsaugos pasieniečiai užsienio šalių pareigūnų paprašė informacijos, ar šie daiktai nėra pavogti. Atsakymų tikimasi sulaukti pirmadienį arba antradienį.

VSAT Lazdijų rinktinėje dėl neteisėtu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Mikroautobusas su daiktais saugomi VSAT Lazdijų rinktinėje. Rokiškio rajono gyventoją pasieniečiai po apklausos paleido.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.