Raseinių miškuose gaminama degtinė su dvėselienos prieskoniu turi paklausą

bravorasVisuomenės apklausos rodo, kad net 62 proc. šalies gyventojų pateisina šešėlinę ekonomiką. Ir  ne tik pateisina, bet pirkdami nelegalią produkciją dar ir prisideda prie jos klestėjimo. Kol yra paklausa, tol bus ir pasiūla. Šio teiginio akivaizdus įrodymas – Raseinių rajone esančio Zborčiznos kaimo fenomenas. Spalio 13-ąją čia atvykę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai vėl aptiko naminės degtinės fabrikėlį, kurio antisanitarinėmis sąlygomis pagaminta produkcija, matyt, turi paklausą Raseinių rajone. Priešingu atveju, šis verslas negyvuotų.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai Zborčiznos kaime, netoli G. R. sodybos veikusį bravorą, kurio gamybos procesas kriminalistams  sukėlė pasibjaurėjimą, demaskavo prieš metus.

Surasti bravorą buvo nelengva. Teko klampoti provėžomis, kurių gylis siekė vos ne iki pareigūnų juosmens. Kriminalistų pastangas apvainikavo tokios radybos, kokių jie nesitikėjo.  Išpjautoje laukymėje didžiulė pakura šildė gigantišką vandens katilą, iš kurio garai vamzdžiu keliavo į girai transportuoti naudojamą  autocisterną. Tik cisterna ne giros, o raugo sklidina buvo. Užkaitinto raugo garai keliavo pro didžiulį atvėsinimo įrenginį, iš kurio jau čiurkšlele varvėjo naminukė. Šio pirmojo varymo gėralo buvo privarvinta apie pusę tonos. Jo kvapas pareigūnams buvo neįprastas – degtinė su švinkstančios mėsos dvelksmu. Tik vėliau kriminalistai suvokė galimą to kvapo kilmę – jie rado uždengtą statinaitę nuo kurios sklido nepakenčiamas dvokas. Ją atidengę, pareigūnai rado skystyje tyvuliuojančius pūvančios mėsos gabalus. Nors degtinės virimo procesą prižiūrėję vyrai aiškino, kad tai nudvėsusios karvės mėsa, skirta šunims šerti, tačiau šunims jos tikrai neįmanoma įsiūlyti. Pareigūnams, ne pirmą dieną susiduriantiems su naminukės gamybos ypatumais, žinoma, jog raugo paruošimo procesui pagreitinti yra naudojami nugaišę gyvūnai. Kas katę, kas šunį, o kas, matyt, karvės gabalus, į raugą meta. Dėl to ir pirmojo varymo produktas turėjo tokį nemalonų kvapą.

Tąsyk   policijos pareigūnai sulaikė sodyboje gyvenančius 41 metų G.R., 35 metų jo sugyventinę L.P. ir naminės degtinės gaminimo procese talkinusį pusamžį A. Š. Šis neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos vyras sodyboje glaudėsi už valgį ir cigaretes, prižiūrėdamas „fabrikėlio“ darbą bei užsiimdamas kitais su šiuo procesu susijusiais darbais. Visiems trims raseiniškiams pareikšti įtarimai dėl neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo ir aparato jiems gaminti laikymo.

Šio aparato pajėgumai buvo grandioziniai. Manoma, kad rastoji pustonė naminukės – tai tik vienos dienos darbo rezultatas. Įranga naminei degtinei gaminti buvo mobili. Taigi konspiracijos sumetimais bravorą galima buvo kilnoti iš vietos į vietą. Žinoma, labai nenutolstant nuo už kelių šimtų metrų iškasto prūdo, be kurio vandenio gamybos procesas neįmanomas. Visa naminei degtinei gaminti skirta įranga pareigūnų buvo paimta.

Tačiau fabrikėlis per keletą mėnesių vėl atgimė. Šių metų sausio 13 d. į Zborčiznos kaimą brido Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai, kurie  G. R. vienkiemyje vėl išvydo didžiulį bravorą. Prie jo darbavosi policijai jau gerai žinomas naminukės „specialistas“, tas pats sodyboje besiglaudžiantis A. Š.   Gamybos vietoje pareigūnai aptiko irgi apie pusę tonos išvežti jau paruoštos naminukės. Dėl neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas A. Š.
Abi baudžiamąsias bylas policijos pareigūnai perdavė nagrinėti teismui, tačiau jo sprendimai degtindarių neišgąsdino. Spalio 13-osios vakare Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai jau 42 metų sulaukusį G.R. ir 53 metų jo pagalbininką A.Š.  vėl užtiko žarstančius bravoro ugnį G. R. sodyboje. Vyrai buvo  sučiupti begaminantys naminę degtinę. G. R., pamatęs pareigūnus, bandė sprukti, tačiau buvo pagautas ir paguldytas ant žemės. Demaskuotame fabrikėlyje pareigūnai aptiko 125 litrus jau pagamintos produkcijos.  G.R. kėsinosi  sunaikinti nusikalstamos veikos įkalčius – pastūmęs pareigūnę ir pačiupęs indą su 70 litrų skaidriosios, ją išpylė ant žemės. Tad pareigūnams įkalčius teko semte semti iš traktoriaus vėžės, kurioje telkšojo išpiltasis skystis. Nors skaidrioji liko drumsta, bet savo stiprumo neprarado. Apžiūrėję sodybos prieigas, pareigūnai įsitikino, kad naminės degtinės gaminimo receptas liko tas pats, nes buvo rasta talpa su skystyje tyvuliuojančiais pūvančios mėsos gabalais, netoliese mėtėsi ir nupjauta karvės galva.

Abiems vyrams dėl neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas.

kriminalai.com                           

šaltinis: Šiaulių aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *