Radviliškio rajono policijos pareigūnai bando jėgas naktiniuose žygiuose

radviliškis naktinis žygisŠiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai, beje, tik vyrai, jau antrą kartą „išeina“ į naktinius žygius. Tai nauja bendradarbiavimo su Lietuvos šaulių sąjunga, policijos rėmėjais, bendravimo su visuomene forma, leidžianti išbandyti fizinį pareigūnų pasirengimą bei tuo pačiu pabendrauti su žygių dalyviais, kurių tarpe yra visokių profesijų, amžiaus atstovų.

NAKTINIS ŽYGIS „PERGALIŲ IR KOVŲ KELIAIS“

Taigi į pirmąjį žygį buvo išsiruošta 2011 m. spalio mėnesį… Jame komisariato „garbę gynė“ rimta komanda: viršininkas A. Lideikis, Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas R.

Venckus, Prevencijos poskyrio viršininkas G. Armonas, tyrėjas H. Žekas, Organbizacinio poskyrio vyresnysis specialistas V. Slanksnis.

680 žygeivių, jų tarpe ir policijos pareigūnai, naktį iš spalio 15-osios į 16-ąją dalyvavo naktiniame pėsčiųjų žygyje „Pergalių ir kovų keliais“. Žygio maršrutą Baisogala-Balandiškiai-Mėnaičiai-Miežaičiai-Daugėlaičiai-Radviliškis įveikė per 600 dalyvių. Žygio tikslas – 1919 metais prie Radviliškio Lietuvos karių savanorių pasiektai pergalei kautynėse prieš Bermonto kariuomenės likučius bei 1949 metais Balandiškių ir Mėnaičių kaimuose vykusiam Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio suvažiavimui atminti. Žygis prasidėjo spalio 15 dieną Baisogalos miestelyje. Žygio pradžią paskelbė senovinė patranka, nuaidėjo trys šūviai: už Lietuvą, už Baisogalą ir žuvusius savanorius bei

partizanus. Dalyviams teko tamsiu paros metu pakartoti 1919 m. Lietuvos karių savanorių operacijoje Radviliškis-Šiauliai įveiktą distanciją bei įveikti tą patį atstumą (apie 50 km) pėsčiomis. Žygio dalyviai ne tik keliavo su Lietuvos karo istorija susijusiomis vietomis, bet ir turėjo praeiti improvizuotus patikrinimo postus: Balandiškių kaime dalyviai turėjo galimybę pajusti Sovietų Sąjungos represinės žinybos karių (NKVD) grubumą ir šaudymus, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio dalyviai žygeivius pasitiko Mėnaičiuose, pulkininko Pavelo Bermonto Avalovo (1877-1973) kariuomenės likučiai – Daugėlaičiuose. Žygio finiše prie Radviliškio malūno 1919 metų Lietuvos kariai savanoriai sveikino žygio dalyvius, įveikusius visą maršrutą. Teisybės dėlei reikėtų paminėti, kad visi 5 į žygį išėję pareigūnai, sėkmingai pasiekė Radviliškio malūną, o pirmadienį atvyko į tarnybą.


NAKTINIS ŽYGIS „KLAIPĖDOS SUKILĖLIŲ KELIAIS“
Žygį, kurį organizavo Radviliškio miesto kultūros centras ir LKKSS Prisikėlimo apygardos Šiaulių skyrius, dalyvavo beveik visų Lietuvos kariuomenės vienetų atstovai, NATO Greitojo reagavimo Oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys Danijos KOP kariai ir daugelis kitų institucijų, organizacijų atstovų.

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Klaipėdos apskrities skyrius kartu su Lietuvos šaulių sąjungos Klaipėdos apskrities jūrų šaulių 3-ąja rinktine 2012 m. sausio 14 -15 d. vienuoliktą kartą organizavo tradicinį nakties žygį „Klaipėdos sukilėlių keliais“. Žygio tikslas – nakties metu, atkartojant 1923 m. savanorių sukilėlių judėjimo maršrutus ir laiką, įveikti 25-26 km atstumą pėsčiomis. Žygio maršrutas: Gargždai – Klaipėda.

Pagerbdami Lietuvos istoriją ir parodydami glaudų bendradarbiavimą, Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Rolandas Venckus ir Prevencijos poskyrio viršininkas Gediminas Armonas kartu su Šiaulių apskrities Plechavičiaus Šaulių 6-osios rinktinės Radviliškio 1-sios Šaulių kuopos Šaulių sąjungos vadu Pranu Sluckumi bei šauliu ir policijos rėmėju Dovydu Malieška sudarė bendrą „Vanagų“ komandą ir dalyvavo naktiniame žygyje „Klaipėdos sukilėlių keliais“.

Žygis nebuvo lengvas – 50% maršruto reikėjo eiti lauko ir miško keliukais, 20% – pajūrio pakrantės smėliu, 25% – asfaltuotais dviračių takais ir gatvėmis, 5% – laukais, be kelio. Finišo vieta buvo numatyta Klaipėdos mieste, KASP Lietuvos Didžiojo kun. Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono teritorijoje. Įveikti visą maršrutą buvo sunku, nes lauke buvo ir šalta, ir slidu, ir vėjuota, tačiau „Vanagų“ komanda, nors jau ir be šypsenų veiduose, tačiau finišavo sėkmingai. O paklausti, ar patiko ir ar dar ryžtųsi dalyvauti tokiame žygyje, visi vienbalsiai atsakė, kad buvo verta ir ateityje dar būtinai dalyvausiantys tokiuose žygiuose.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių aps. VPK Radviliškio r. PK info.