Prokurorų prašymą dėl miško sklype neteisėtai patvirtintų kitų naudmenų patenkino teismas

Panevėžio rajono Molainių kadastro vietovėje – Naujamiesčio seniūnijos Nausodės kaime įregistruoto žemės sklypo miško plote buvo iškirsti medžiai ir nepagrįstai patvirtintos kitos naudmenos – tokį sprendimą, patenkinęs viešąjį interesą ginančių Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų prašymą panaikinti apskrities viršininko įsakymą, priėmė apygardos administracinis teismas.

„Miškų išsaugojimas ir teisingas teisės aktų taikymas viešojo administravimo srityje yra valstybės ir visuomenės reikalas, todėl imperatyvioms įstatymo normoms prieštaraujantys administraciniai aktai ar jų dalys pažeidžia viešąjį interesą. Miško žemė kitomis naudmenomis gali būti paverčiama tik įstatymų nustatyta tvarka ir tik tais atvejais, kai tai yra suplanuota detaliuose arba specialiuose planuose. Tokių duomenų, kad šiuo atveju buvo atlikta norminiais aktais reglamentuota miško žemės pavertimo kitomis naudmenomis procedūra, patikrinimo metu nebuvo gauta, todėl buvo prašoma panaikinti neteisėtą ir prieštaraujantį imperatyvioms įstatymo normoms įsakymą“, – teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus vyriausiasis prokuroras Remigijus Senkus.

Panevėžio apygardos prokuratūra, gavusi regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pareiškimą dėl miško ūkio žemės sklypo žemės naudmenų nustatymo teisingumo, surinko duomenis ir tyrimo metu nustatė, kad miško žemė kitomis naudmenomis paversta neatlikus nustatytos procedūros, nepagrįstai atlikus pakartotinius kadastrinius matavimus, todėl neteisėtai priimtu įsakymu buvo pažeistas viešasis interesas.

Tyrimo metu nustatyta, kad iškirtus mišką ir sunaikinus miško paklotę, atlikus papildomus kadastrinius matavimus, apskrities viršininko įsakymu miško žemė buvo neteisėtai paversta kitomis naudmenomis.

Aplinkosaugininkų prašymu už gamtai padarytą žalą sklypo savininkei buvo paskirta bauda ir priteista atlyginti žalą, po to jai dar kartą surašytas administracinės teisės pažeidimų protokolas.

Prieš kelerius metus šį žemės sklypą su miškų valstybės kadastre įregistruotu miško plotu įsigijo ir vėliau padovanojo dukrai panevėžietė A.K.

Šiandien numatytoje apygardos teisme nagrinėti nusikaltimų nuosavybei ir turtinėms teisėms baudžiamojoje byloje, perduotoje Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorų, panevėžietė A.K. kaltinama didelės vertės svetimo turto iššvaistymu.

Įtariama, kad Panevėžyje registruotos vienos sveikatingumo ir sporto paslaugas teikiančios bendrovės direktorė galėjo iššvaistyti jai patikėtą ir bankui įkeistą didelės vertės svetimą turtą ir padaryti daugiau kaip šimto devyniasdešimt tūkstančių litų turtinę žalą.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros  info.

Posted Under
Be kategorijos