Prokurorų kaltinimai pinigus su svetimais duomenimis ir mokėjimo kortelėmis grobstantiems sukčiautojams

© infopol.lt

Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Sigitas Kanaporis perdavė nagrinėti teismui nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamąją bylą, kurioje 33 metų N.K. kaltinamas pagrobęs elektroninę mokėjimo priemonę, neteisėtai panaudojęs mokėjimo instrumentą finansinei operacijai inicijuoti ir apgaule savo naudai įgijęs svetimus pinigus.

Įtariama, kad pernai rudenį N.K. iš nukentėjusiosios namų Krakių seniūnijos Lenčių kaime slapta pagrobė jai priklausančią mokėjimo kortelę, su kuria per šešis kartus iš bankomatų paėmė 1800 litų. Taip pat jis įtariamas pavogęs automobilį „Peugeot 406“ ir įvairių daiktų – padaryta daugiau kaip 10 tūkstančių litų nuostolių nukentėjusiajai.

„Pastaruoju metu teismui daugiau perduodame baudžiamųjų bylų, kuriose sukčiautojai padaro nusikaltimus nuosavybei ir apgaule savo naudai įgyja svetimus pinigus neteisėtai panaudodami asmens tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, internetinės bankininkystės prisijungimo kodus, svetimas elektronines mokėjimo priemones ir mokėjimo instrumentus finansinėms operacijoms inicijuoti. Už tokius nusikaltimus tenka atsakyti baudžiamąja tvarka, nuteistieji privalo atlyginti priteistą žalą“,- teigia Kėdainių rajono prokuratūros prokuroras Sigitas Kanaporis.

Už apgaule įgytą turtą panaudojant svetimus asmens tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis teismas, išnagrinėjęs prokuroro Sigito Kanaporiaus perduotą kitą nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamąją bylą, vasario 10 d. dvejų metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę paskyrė Kėdainių miesto gyventojui A.S., bausmės vykdymas atidėtas pustrečių metų, nuteistasis įpareigotas atlyginti žalą.

Dvidešimtmetis kėdainietis A.S., siekdamas apgaule užvaldyti vienai kredito bendrovei priklausančius pinigus, neteisėtai pasinaudojęs svetimu vardu sudaryta elektroninės bankininkystės sutartimi, neteisėtai panaudojęs to asmens tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis ir internetinės bankininkystės prisijungimo kodus, internetinėje svetainėje sudarė kreditinę sutartį su bendrove, pagal kurią į sąskaitą, esančią banke, buvo pervesti 750 litų, kuriuos jis išgrynino. Neteisėtai panaudojęs svetimus asmens tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis ir įgijęs svetimus pinigus A.S. pripažintas kaltu padaręs nusikaltimus, numatytus Baudžiamojo kodekso 182 str. 1d. ir 215 str. 1 d.

Vasario mėnesio 8 d. išnagrinėjus teisme nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamąją bylą, kurioje apgaule įgijęs svetimus pinigus su neteisėta elektronine mokėjimo priemone ir jos duomenimis pasinaudojant internetinės bankininkystės paslaugomis kaltintas kėdainietis M.Č. neteko laisvės ketveriems metams 3 mėnesiams – nuteistajam buvo paskirta valstybės kaltintojo prokuroro Tomo Šiulio siūlyta bausmė, taip pat buvo pridėta anksčiau paskirta 10 minimalių gyvenimo lygių bauda.

Jaunas sukčiautojas, apgaule iš žmonių išgavęs internetinės bankininkystės prisijungimo kodus ir asmens tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, pasinaudojo galimybe iš greitųjų kreditų bendrovės keliolika kartų gauti po 750 ar 950 litų.

Sausio 11 d. už neteisėtą svetimo mokėjimo instrumento, jo duomenų panaudojimą ir svetimų pinigų įgijimą apgaule teismas, išnagrinėjęs prokurorės Stasės Svetickienės perduotą nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamąją bylą, kėdainiečiui R.B., pavogusiam mokėjimo kortelę ir su ja pagrobusiam 700 litų, paskyrė vienerių metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymas atidėtas pusantrų metų.

Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros prokurorai pastaraisiais mėnesiais perdavė nagrinėti teismui 12 nusikaltimų nuosavybei baudžiamųjų bylų, susijusių su neteisėtu asmens tapatybės patvirtinimo priemonių duomenų, internetinės bankininkystės prisijungimo kodų, svetimų elektroninių mokėjimo priemonių ir mokėjimo instrumentų finansinėms operacijoms inicijuoti panaudojimu.

Už netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis– bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų, už apgaule savo ar kitų naudai įgytą svetimą turtą – laisvės atėmimu iki trejų arba aštuonerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos