Prokuroro pastangomis valstybės naudai priteista 11 milijonų litų

litaiLietuvos apeliacinis teismas paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo sprendimą, kuriuo buvo patenkintas prokuratūros civilinis ieškinys – už be teisinio pagrindo įgytą turtą valstybei priteista per 11 mln. litų.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras Gintas Pikčiūnas, dirbantis Palangoje, gindamas viešąjį interesą, į teismą kreipėsi dėl neteisėto nuosavybės teisių atkūrimo į žemės sklypus Palangoje. Nustatyta, kad paveldėtojas savo keturis sklypus, esančius Vanagupės g. , Palangoje, apsimestiniais sandoriais perleido vienam fiziniam asmeniui, kuris savo ruožtu juos perleido tretiesiems asmenims.

„Nenustačius, kad tretieji asmenys būtų buvę nesąžiningi turto įgijėjai, Palangoje esančių žemės sklypų grąžinti natūra valstybei nebeliko galimybės, todėl prokuratūra savo ieškiniu ginčijo fizinio asmens V. Š. sklypų įsigijimo teisėtumą, kadangi jis juos įgijo be teisinio pagrindo: Lietuvos apeliacinis teismas panaikino administracinius aktus dėl nuosavybės atkūrimo, paveldėjimo teisės liudijimus ir apsimestinius sandorius. Tokiu atveju, negalint įgyto turto grąžinti natūra, neteisėtai praturtėjęs asmuo privalo už tai sumokėti valstybei piniginę kompensaciją“, – milijoninio ieškinio esmę pakomentavo viešąjį interesą teisme gynęs prokuroras G. Pikčiūnas.

Klaipėdos apygardos teismas savo 2012 m. birželio 25 d. sprendimu prokuratūros ieškinį patenkino, tačiau atsakovas jį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija jo skundą atmetė, palikusi galioti ankstesniojo teismo sprendimą, tik perpus – iki 15 tūkst. litų – sumažino atsakovui priteistą žyminį mokestį.

Per 2013 m. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai iš viso teismams, gindami viešąjį interesą, pateikė 71 ieškinį, prašymą ar pareiškimą: 95 proc. iš pateiktų dokumentų buvo patenkinti.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos apygardos teismo info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *