Prokurorai reikalavo laisvės atėmimo bausmės juvelyrinius dirbinius pamėgusiam grobti jaunuoliui

Vakar Lietuvos Aukščiausiasis Teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų kasacinį skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti nepagrįstai pritaikytą baudžiamąjį įstatymą ir neatidėti trejų metų laisvės atėmimo bausmės vykdymo už vagystes su įsibrovimu į patalpas nuteistam jaunam uteniškiui.

Per trumpą laiką – beveik per vienerius metus kartu su bendrininkais padaręs 15 nusikalstamų veikų įsibraudamas į parduotuves ir kitas patalpas, juvelyrinius dirbinius, garso techniką ir cigaretes grobstęs 26 metų E.K. pernai Utenos rajono apylinkės teismo nuosprendžiu buvo netekęs laisvės trejiem metams, bet Panevėžio apygardos teismas bausmės vykdymą nusprendė atidėti tokiam pat laikui ir paskyrė baudžiamojo poveikio priemonę – 1300 litų įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai, parašę kasacinį skundą, teigė, kad apygardos teismas, atidėjęs pirmosios instancijos paskirtos bausmės vykdymą, nepagrįstai nusprendė, jog šiuo atveju bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo ir netinkamai taikė įstatymo numatytas bausmės vykdymo atidėjimo nuostatas.

Kasaciniame skunde akcentuota, kad E.K. visi nusikaltimai buvo suplanuoti, jiems pasiruošta, susitarta su bendrininkais, tokia nusikalstama veikla rodo keliamą didesnį pavojingumą visuomenei, nes 15 padarytų veikų buvo nukreiptos prieš nuosavybę ir įvykdytos įsibraunant į patalpas ir saugyklas, todėl reikalauta palikti galioti Utenos apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo nuteistajam paskirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Prieš dvejus metus E.K., išdaužęs vitrinos stiklą, iš „Jaunystės Romantika“ filialo kartu su bendrininkais pagrobė beveik 13 tūkstančių litų vertės aukso papuošalų, iš „Leita“ juvelyrinių dirbinių parduotuvės – beveik 20 litų vertės prekių, iš “Technosrauto“ parduotuvės – 5700 litų vertės tris kompiuterius, iš vieno garažo – 7,5 tūkstančio litų vertės grotuvų.

Vagysčių grobiu tapo ne tik aukso papuošalai, prekių neteko rajono vartotojų kooperatyvo ir kitos parduotuvės. Iš Radeikių kaimo parduotuvės sandėlio E.K. pasikėsino pagrobti du maišus cigarečių, bet perspėtas apie apsaugos pareigūnų atvykimą, paspruko išsinešdamas tik vieną – dviejų tūkstančių litų vertės cigarečių maišą. Sudeikių miestelio parduotuvė buvo apiplėšta net du kartus ir patyrė daugiau kaip trijų tūkstančių litų, „Norfos mažmenos“ neteko beveik devynių tūkstančių litų vertės cigarečių. Žala padaryta ne vien pagrobus prekes, parduotuvės patyrė tūkstančių litų turtinę žalą dėl išdaužtų vitrinų ir langų stiklų, sulaužytų durų užraktų ar sugadinto kito inventoriaus.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, patenkinęs Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų kasacinį skundą, panaikino apygardos teismo pernai metų rugpjūčio 31 d. priimtą nuosprendį dėl netinkamai pritaikyto baudžiamojo įstatymo ir paliko galioti Utenos rajono apylinkės teismo pernai metų birželio 7 d. nuosprendį, kuriuo E.K. buvo paskirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, paskirta atlikti pataisos namuose.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos