Prokurorai perdavė teismui nusikaltimų valstybės tarnybai, nuosavybei ir tesingumui baudžiamąją bylą

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnais baigė tirti ir perdavė nagrinėti teismui 15 tomų su dokumentų klastojimu susijusią nusikaltimų valstybės tarnybai, nuosavybei ir teisingumui baudžiamąją bylą, kurioje piktnaudžiavimu tarnyba, sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir poveikiu liudytojui įtariamas rokiškietis J.V., sukčiavimu ir dokumentų klastojimu – E.V., melagingais parodymais – J.D.

Įtariama, kad advokatas J.V., turėjęs administracinius įgaliojimus teikti teisines paslaugas vienoje civilinėje byloje, galėjo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir siekti sau turtinės naudos – suklastoti dokumentus ir juos pateikti teismui.

Šiuo metu su J.V. susijusios kitos baudžiamosios bylos, Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT prokurorų tirtos kartu su STT pareigūnais, yra nagrinėjamos teismuose.

Už piktnaudžiavimą tarnyba valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo gali būti baudžiamas laisvės atėmimu nuo penkerių iki septynerių metų, už sukčiavimą ir dokumentų klastojimą – iki trejų metų, poveikį liudytojui ir melagingų parodymų davimą – iki dvejų metų .

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos