Prokurorai perdavė teismui dar vieną prekeivių žmonėmis bylą

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai perdavė nagrinėti teismui dar vieną nusikaltimų žmogaus laisvei baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – prekyba žmonėmis kaltinami du asmenys.

Įtariama, kad kartu su prekybos žmonėmis organizuotos grupės nariais šalyje ir užsienyje veikę 46 metų K.L. ir 26 metų S.R. siekė nukentėjusias merginas įtraukti į prostituciją ir pelnytis iš jų prostitucijos. Pasinaudodami vieno rajono kaime gyvenusių nukentėjusiųjų pažeidžiamumu – sunkia materialine padėtimi ir brandumo stoka, kaltinamieji verbavo merginas ir melagingai žadėjo, kad jos bus materialiai aprūpintos.

Balandžio 28 d. vakare su bilietais skrydžiui į užsienį merginos buvo gabenamos į oro uostą, tačiau jo nepasiekė – pakeliui automobilis su nukentėjusiomis buvo sustabdytas Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų.

Prokurorai teigia, kad labai sunkų nusikaltimą – verbuoti ir gabenti merginas darbui prostitutėmis užsienyje ir pelnytis iš jų prostitucijos susitarę daryti kaltinamieji veikė su organizuota grupe ir kiekvienam asmeniui buvo numatę tam tikrą užduotį. Gyvenimo patirties neturinčios, naiviai patiklios nukentėjusiosios nesugebėjo atsispirti į užsienį siekusiems jas išvilioti asmenims ir aktyviai pasipriešinti išgabenimui. Kaltinamųjų baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstama veika padaryta dėl savanaudiškų paskatų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai, tyrimą organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Įstatymas tiems, kas verbavo ir gabeno žmogų pasinaudodami jo pažeidžiamumu ir panaudodami apgaulę, nors žinojo arba siekė, kad nukentėjęs asmuo būtų įtrauktas į prostituciją ar būtų pelnomasi iš šio asmens prostitucijos, numato laisvės atėmimą iki 10 metų, už numatytą veiką, padarytą dviem ar daugiau nukentėjusiems asmenims, arba dalyvaujant su organizuota grupe, numato laisvės atėmimą iki 12 metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos