Prokurorai perdavė teismui dar vieną nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąją bylą

teisePanevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius atliko ikiteisminį tyrimą ir perdavė nagrinėti miesto apylinkės teismui su dokumento suklastojimu susijusią nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumento suklastojimu kaltinamas kaunietis A.G. ir tarnybos pareigų neatlikimu – panevėžietis S.K.

Įtariama, kad Valstybinio miškotvarkos instituto direktorius A.G., piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir siekdamas materialinės naudos savo vadovaujamai viešajai įstaigai, galėjo suklastoti oficialų dokumentą – Panevėžio miesto savivaldybės administracijai pateiktą želdynų ir želdinių inventorizavimo atliktų darbų sutartį.

Panevėžio miesto savivaldybės administracija, prieš ketverius metus pavasarį Valstybiniam miškotvarkos institutui užsakiusi miesto teritorijoje esančių želdynų ir želdinių inventorizavimą ir ūkinių priemonių nustatymą parengiant kadastrinius matavimus, metų pabaigoje sulaukė pranešimo, kad šie darbai atlikti.
Prieš ketverius metus Panevėžio miesto savivaldybės administracijai vadovavęs direktorius S.K. kaltinamas neatlikęs tarnybos pareigų – pasirašęs suklastotą želdynų inventorizavimo atliktų darbų aktą, nors nebuvo įsitikinęs, ar realiai šie darbai yra atlikti.

Prokurorai teigia, kad dėl nusikaltimų valstybės tarnybai – vieno vadovo piktnaudžiavimo siekiant turtinės naudos, kito – tarnybos pareigų neatlikimo buvo padaryta didelė žala Panevėžio miesto savivaldybei, nes viešajai įstaigai – Lietuvos miškotvarkos institutui nepagrįstai buvo išmokėti savivaldybės administracijos dispozicijoje buvę pinigai – 51 tūkstantis 300 litų.

Už piktnaudžiavimą tarnyba valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių ar septynerių metų, pagal tuo metu galiojusio 2007 metų birželio 28 d. įstatymo nuostatas buvo numatytos švelnesnės bausmės – teisės atėmimas dirbti su valstybės tarnyba susijusias darbą, bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių ar šešerių metų.

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.