PRIEŠ TEISMĄ STOS NETEISĖTAI PRALOBTI BANDĘS VADYBININKAS

vadybininkasPRIEŠ TEISMĄ STOS NETEISĖTAI PRALOBTI BANDĘS VADYBININKAS

Šiaulių apygardos prokuratūra kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnais baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl galimo dokumentų klastojimo ir didelės vertės svetimo turto pasisavinimo.

Šia nusikalstama veika kaltinamas vienos tepalais, alyvomis ir autochemijos prekėmis prekiaujančios Vilniaus uždarosios akcinės bendrovės Šiaulių padalinio vadybininkas. 2014 metų vasarą šios įmonės buhalterijos darbuotojai pastebėjo neatitikimus tarp iš Šiaulių filialo atsiunčiamų sąskaitų ir apmokėjimų pagal jas.

Nustatė beveik 129 tūkstančių litų (daugiau nei 37 tūkstančių eurų) trūkumą

 Įmonė atliko inventorizaciją ir Šiaulių filiale nustatė beveik 129 tūkstančių litų (daugiau nei 37 tūkstančių eurų) trūkumą. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai birželio mėn. šios įmonės administracijos atstovas kreipėsi į Šiaulių apskrities policiją ir pranešė apie savo įtarimą dėl 40-mečio įmonės darbuotojo nesąžiningumo.

Tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2013 metų rugsėjo iki 2014 metų balandžio mėnesio laikinai vykdydamas vadybininko pareigas, šiaulietis galimai grobstė turtą, darydamas įvairiausias machinacijas.

Viena jų – netikrų minėtos bendrovės PVM sąskaitų faktūrų pagaminimas, įrašant jose tikrovės neatitinkančius duomenis apie tariamo kliento, kuris realiai net neegzistuoja, pirktas prekes ir už tas prekes mokėtiną sumą. Išrašęs tokias fiktyvias sąskaitas faktūras, vadybininkas pasisavindavo prekes.

Kaltinamasis galimai pasisavindavo ir iš klientų gautas pinigines lėšas

Kaltinamasis galimai pasisavindavo ir iš klientų gautas pinigines lėšas, jų neįnešdamas į bendrovės kasą. Be šitokio pobūdžio machinacijų, vadybininkas pinigus pasisavindavo buhalterinės apskaitos programoje darymas įvairias korekcijas.

Dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo kaltinamajam pagal Baudžiamojo kodekso 183 straipsnio 2 dalį ir  300 straipsnio 3 dalį gresia iki dešimties metų nelaisvės.

kriminalai.com                           

šaltiniai: Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Šiaulių apygardos prokuratūros informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *