Prieš kontrabandos gabentojus – mobilioji kuro matavimo įranga ir muitinės šuo

kontrabandaSausio 26 d., minint Tarptautinę muitinių dieną, Kybartų kelio poste Kauno teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė daugiau kaip 122 tūkst. vnt. cigarečių, kurių vertė didesnė nei 41 tūkst. Lt.

Didžiausias kiekis kontrabandinių rūkalų, beveik 30 tūkst. vnt., buvo surastas Rusijos Federacijos piliečio R. T. vairuojamame automobilyje „Audi“. Minėtasis pilietis žodžiu deklaravo, kad turi tik 2 pakelius cigarečių „North Star“. Įtarus, kad automobilyje gali būti paslėptų rūkalų, buvo atliktas detalus transporto priemonės patikrinimas. Muitinės pareigūnai automobilio kuro bake, dujų balione bei atsarginiame rate surado apie pusantro tūkstančio pakelių cigarečių „Nort Star“, kurių vertė – beveik 10 tūkst. Lt.

Panašus kiekis rūkalų buvo aptiktas Lietuvos Respublikos piliečio M. V. automobilyje „VW Passat“. Šį kartą muitinės pareigūnai, panaudoję mobiliąją kuro kiekio matavimo įrangą ir atlikę detalų transporto priemonės patikrinimą, surado cigarečių už 9,3 tūkst. Lt.

Vakar Kybartų kelio poste ieškant nelegalių cigarečių į pagalbą atėjo ir tarnybinis šuo – vilkšunis Bingo. Panaudojus mobiliąją kuro kiekio matavimo įrangą ir pasitelkus kinologą su šunimi, Rusijos Federacijos piliečio V. Ch. automobilyje „Audi“ buvo surasta daugiau kaip 23 tūkst. vnt. cigarečių beveik už 8 tūkst. Lt.

Pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, o nelegalios cigaretės ir jas gabenusios transporto priemonės sulaikytos.

kriminalai.com

šaltinis: LRM info.