Prekeiviai žmonėmis vertė aukas daryti nusikaltimus (video)

Prekeiviai žmonėmis vertė aukas daryti nusikaltimus

policija

Pagrindinis grupuotės narys buvo sulaikytas grįžtantis namo su kone 50000 litų vertės kroviniu, kurį susižėrė per kelias savaites, kiti įtariamieji sulaikyti skirtinguose Lietuvos miestuose. Pareigūnai atliko kratas įtariamųjų namuose, automobiliuose bei sandėliavimo vietose, kur buvo išimtos užsienyje pagrobtos prekės: kompiuterinė, buitinė technika, rūbai, higienos reikmenys, parfumerijos prekės. Sulaikymo metu pas įtariamuosius rasta specialiai pritaikyta įranga vagystėms daryti. Vienas įtariamųjų sulaikytas su specialiai vagystėms vykdyti nusipirktu automobiliu su užsienio valstybės registracijos numeriais.

Tarp sulaikytųjų – trys 19 – 44 metų vyrai ir viena 39 metų moteris. Dviem vyrams teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Grupuotės nariai gabeno Lietuvos Respublikos piliečius į užsienį ne prostitucijai, o vykdyti įžūlias vagystes. Aukos buvo pasirenkamos iš socialiai pažeidžiamų asmenų tarpo bei vežamos į Vakarų Europos šalis – Prancūziją, Olandiją, Škotiją ir kitas. Asmenys buvo išnaudojami nusikalstamų veikų darymui. Jie buvo verčiami vogti iš prekybos centrų, autoservisų, automobilių parkavimo aikštelių. Pagrobti daiktai vėliau būdavo realizuojami Lietuvos turguose ir kitose vietose. Nusikaltimams daryti buvo gabenami ir nepilnamečiai asmenys.

Lietuvos kriminalinės policijos biure pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl prekybos žmonėmis, vagysčių. Tyrimą kontroliuoja ir koordinuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

kriminalai.com
šaltinis: Lietuvos kriminalinės policijos biuro info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *