Pratybų dalyviai mokėsi dirbti komandoje

valstybine priesgaisrine gelbejimo tarnybaBalandžio 27 d. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos (LRKD) savanorių paieškos ir gelbėjimo būrys surengė mokomąsias pratybas. Pratybos vyko kartu su Visagino priešgaisrine gelbėjimo valdyba, Visagino miesto policijos komisariatu ir Visagino greitosios medicinos pagalbos tarnyba (GPM). Jų tikslas buvo įvertinti pratybose dalyvaujančių tarnybų tarpusavio sąveiką likviduojant ekstremaliųjų įvykių padarinius. Taip pat teikti pirmąją pagalbą nukentėjusiesiems bei dirbti komandoje. Tokios pratybos Visagine surengtos jau trečią kartą (pirmą kartą pratybos vyko 2007 m.).

Pratybos vyko pagal iš anksto sudarytą planą. Visos jose dalyvavusios tarnybos – ugniagesiai gelbėtojai, policija, medikai, Raudonojo Kryžiaus atstovai prieš pratybas žinojo savo užduotis ir buvo gerai joms pasirengusios. Su pratybų planu buvo supažindinta ir Visagino savivaldybė. Pratybas rengė LRKD, mokymai vyko Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos teritorijoje.

Pagal pratybų scenarijų, gyvenamajame pastate įvyko sprogimas, kilo didelis gaisras ir viduje liko sužeisti, savarankiškai negalintys išeiti žmonės, pirminiais duomenimis – apie 15 žmonių. Pratybose dalyvavo 20 Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnų, 1 Greitosios medicinos pagalbos stoties (GPMS) ekipažas, 8 policijos atstovai, 26 LRKD savanoriai (iš Vilniaus miesto, Vilniaus rajono ir Visagino miesto) ir 15 „nukentėjusiųjų“. Nukentėjusius  kantriai vaidino Visagino skyriaus jaunimo grupės savanoriai, dar 15 narių stebėjo pratybas.

Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos gelbėtojai iš nelaimės vietos evakavo nukentėjusiuosius, LRKD paieškos ir gelbėjimo būrio savanoriai transportavo juos į rūšiavimo punktą, kur teikė pirmąją bei psichologinę pagalbą sužeistiesiems ir pagal traumų sunkumą perdavinėjo GPMS tarnybai, kuri toliau vežė nukentėjusiuosius į Visagino ligoninę.

Pagal pratybų legendą, vyras su psichikos sutrikimu užsidarė name ir grasino jį susprogdinti. Pirma į pratybų vietą atvyko policija, kuri bandė įkalbėti žmogų, bet įtikinti nepavyko.Po kelių minučių įvyko sprogimas ir kilo didelis gaisras. Buvo iškviesta priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, atvyko trys gaisrinės autocisternos, gelbėjimo ir štabo automobiliai. Buvo greitai įkurtas incidento likvidavimo štabas, į kurį įėjo policijos, GPMS ir LRKD atstovai. Gelbėjimo darbams vadovavo Visagino PGV Operacinio valdymo skyriaus vyresnysis specialistas. Iš dūmų ir ugnies apimto namo PGV pareigūnai nešė ir evakavo žmones. Toliau LRKD paieškos ir gelbėjimo būrys nukentėjusiuosius nešė į palapinę, kurioje buvo teikiama pirmoji pagalba. Atsižvelgiant į traumos sunkumą žmonės buvo skirstomi į kelias grupes: kurie gali palaukti, kuriuos reikia stebėti ir kuriems reikia skubios medicinos pagalbos.

Pratybas stebėjo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos generalinė sekretorė Gražina Jevgrafovienė. Taip pat visuomenės mokymų koordinatorė Nijolė Čiutienė ir Tarptautinių ryšių koordinatorė Elzė Maciulevičiūtė, Visagino PGV viršininkas Alvydas Jakseboga, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino PK atstovai, Visagino GMPS vedėja Jūratė Mačiulienė. Po pratybų vykusiame aptarime buvo akcentuota, jog jų dalyviai įvykdė jiems iškeltus uždavinius. Gerai orientavosi įvairiose situacijose, sugebėjo dirbti komandoje, pasitikėti vieni kitais, teikti tarpusavio pagalbą bei bendradarbiauti.

Pratybos parodė, jog realiose situacijose trūkstant GPM darbuotojų ir esant ypač dideliam nukentėjusiųjų skaičiui, parengti LRKD savanoriai gali padėti vykdant gelbėjimo ir incidento padarinių likvidavimo darbus. Bendras stebėtojų įvertinimas – pratybos pavyko, jų tikslai buvo įgyvendinti. Šios pratybos visiems jų dalyviams buvo puiki mokomoji priemonė. Pratybų metu praktiškai susipažinta su ekstremaliųjų įvykių likvidavimu. Taip pat buvo ugdomi įgūdžiai ir sudaryta galimybė kartu dirbti su kitomis specialiosiomis tarnybomis. Visi pratybų dalyviai savo darbais liko patenkinti ir pareiškė norą dar kartą jas rengti.

kriminalai.com

šaltinis: PAGD info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *