Praėjusių metų iššūkiai skatina naujiems sumanymams

pasitarimas policijaŠių metų sausio 11 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyboje (toliau – Vilniaus migracijos valdyba) vyko ataskaitinis susirinkimas, kuriame buvo aptarta praėjusiųjų metų veikla.

Apžvelgti metų ataskaitą ir Vilniaus migracijos valdybos veiklos 2012-ųjų perspektyvų kartu su darbuotojais buvo pakviesti Policijos departamento prie VRM Viešosios policijos valdybos Veiklos organizavimo ir prevencijos skyriaus viršininkas Sigitas Urbonas ir minėto skyriaus Migracijos poskyrio viršininkė Daiva Vežikauskienė, taip pat – Migracijos departamento prie VRM (toliau – MD) Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Irena Merkienė ir jos pavaduotoja Regina Jancevičienė.

Kaip įprasta, savo vadovaujamų barų 2011 metų veiklą pristatė Pasų skyriaus viršininkė Edita Prilepskienė ir Užsieniečių reikalų skyriaus viršininkė Irena Dvilaitienė. Trumpai aptarusi 2012-ųjų darbo rezultatus, palyginusi juos su keleto ankstesnių metų pasiekimais, E. Prilepskienė visgi pripažino, jog, nepaisant padidėjusios paso įsigijimo kainos, jo populiarumas nekrinta. Tai lemia paso universalumas kelionėse po užsienio šalis. Be to, pasą, kaip asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą, iš įpročio dažniau renkasi vyresnio amžiaus žmonės. Asmens tapatybės kortelė (toliau – ATK) mielesnė jaunesniems, labiau pratusiems naudotis elektroninėmis paslaugomis ir žinantiems elektronines ATK galimybes. Beje, E. Prilepskienė pastebėjo, kad apie elektronines ATK paslaugas visuomenė dar žino per mažai, todėl informacijos apie tai būtina skleisti daugiau. Tačiau, anot E. Prilepskienės, nepaisant modernios ir europinius standartus atitinkančios ATK, jos turėtojai kartais patiria nepatogumų kai kurių ES šalių bankuose. Vienas iš svarbesnių praėjusių metų Pasų skyriaus veiklos pasikeitimų yra dalies funkcijų iš MD  perėmimas – nuo 2011 m. gegužės 1 d. Vilniaus migracijos valdyboje imta priiminėti užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių prašymus pasams. Dėl to tam tikrų pasikeitimų įvyko ir konsulinėse įstaigose, su kuriomis dabar tiesiogiai bendrauja Vilniaus migracijos valdybos darbuotojai. Funkcijų iš MD perėmimas įvyko sklandžiai, jas atliekantys darbuotojai laiku apmokyti, buvo surengti mokymai konsulinių įstaigų darbuotojams. Šiais metais, anot E. Prilepskienės, laukia nemažas darbas inicijuojant teisės aktų pakeitimus, papildymus.

Geresniais darbo rezultatais pasidžiaugė ir Užsieniečių reikalų skyriaus viršininkė I. Dvilaitienė – daugiau užsieniečių nei 2010-aisiais gavo leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, daugiau atlikta patikrinimų dėl užsieniečių teisėto buvimo ir įmonių veiklos, patikrinimų ir apklausų vertinant santuokas. Įrodyti fiktyvią santuoką yra labai sunku, tas darbas reikalauja laiko ir kantrybės, sakė I. Dvilaitienė, todėl 10 bylų, perduotų teismui su prašymu panaikinti fiktyvias užsieniečių ir Lietuvos piliečių santuokas, yra nemažas pasiekimas. Tiek pat santuokų teismo nutartimi buvo panaikinta. Didelis dėmesys buvo skirtas užsieniečių teisėto buvimo ir darbo Lietuvos Respublikoje, užsieniečių įmonių veiklos Vilniuje legalumo aiškinimuisi – dėl veiklos nevykdymo leidimai laikinai gyventi buvo panaikinti trisdešimčiai Lietuvoje įsitvirtinti bandančių užsieniečių. I. Dvilaitienė pripažino, kad dėmesio nelegalios migracijos prevencijai reikėtų daugiau, tačiau dirbama pagal galimybes. Didelės patirties ir kantrybės reikia ir dirbant su dokumentų neturinčiais asmenimis. Tas darbas, anot I. Dvilaitienės, reikalauja ne tik teisinių, bet ir psichologinių žinių, nes dirbti su pagyvenusiais, neretai – asocialiais asmenimis nėra paprasta. Užsieniečių skyriaus viršininkė pasidžiaugė profesionaliai dirbančiu ir nuolat kvalifikaciją keliančiu savo kolektyvu, modernėjančiu klientų aptarnavimu ir gausėjančiomis interesantų padėkomis už kokybišką darbą.

Apie Vilniaus migracijos valdybos teikiamas aukšto lygio paslaugas kalbėjo ir Veiklos organizavimo grupės vadovė Lina Margevičienė. Tai teigti jai leidžia ne tik interesantų sakomos ar rašomos padėkos, bet ir tikrai nemažai apie valstybinių įstaigų aptarnavimo sąlygas išmanančios Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentės Rūtos Vainienės teigiamas atsiliepimas. Nepaisant tikėjimo, kad Vilniaus migracijos valdyboje klientai aptarnaujami itin gerai, L. Margevičienė prisipažino, kad, norint sužinoti kuo objektyvesnę nuomonę apie Vilniaus migracijos valdybos teikiamų paslaugų kokybę, buvo atlikta čia apsilankančių interesantų apklausa. Apklausos rezultatai ne tik maloniai nustebino, bet ir padėjo išsiaiškinti klientų aptarnavimo grandis, kurias dar reikėtų suaktyvinti.

Daugiau apie perspektyvas, neužmiršdamas pasidžiaugti ir labai sėkmingais 2011-ųjų įvykiais – įkurta žaidimų aikštele vaikams, FOXBOX aparatų įrengimu, pavyzdingai įsisavintomis naujomis funkcijomis, inicijuotais teisės aktų pakeitimais, puoselėjamomis kolektyvo tradicijomis – kalbėjo Vilniaus migracijos valdybos viršininkas Gintaras Bagužis. Ar pavyks įgyvendinti visus šiais metais penkmetį švęsiančios Vilniaus migracijos valdybos planus, parodys laikas. Aišku viena – idėjų nestokojanti Vilniaus migracijos valdyba nesustos ties jau įgyvendintu. To darbuotojams, pasiremdamas budistų išmintimi, ir palinkėjo G. Bagužis: „Jei žengiama teisinga kryptimi, telieka nesiliauti ėjus.“

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus aps. VPK info.