Potvynio metu gyventojams padės ir policija

Šiandien Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente įvyko pasitarimas dėl pasirengimo galimam pavasariniam potvyniui šalyje. Lietuvos kariuomenės, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Policijos departamento, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro ir departamento atstovai aptarė pasirengimo ir veiksmų derinimo galimybes pavasarinio potvynio metu.

Susitikimo metu pareigūnai kalbėjo apie pagalbos gyventojams teikimą pasitelkiant karinę techniką, policijos pajėgas bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos turimus sraigtasparnius, jų dislokavimo vietas. Taip pat buvo aptarta, kaip bus užtikrinta greitoji medicinos pagalba gyventojams, esantiems potvynio zonoje.

Kaip ir kiekvienais metais šalies specialiųjų tarnybų pareigūnai pasirengę padėti žmonėms, kurių gyvenamuosius namus, sodybas apsems vanduo. Nors daugiausiai pagalbos darbų vykdys ugniagesiai gelbėtojai ir kariškiai, neliks nuošalyje ir policija. Policijos pareigūnai pasirengę atlikti žvalgybą apsemtose teritorijose, rinkti informaciją apie užlietas sodybas, kelius, pasienio kontrolės punktuose perspėti asmenis apie veiksmus, staiga pakilus vandens lygiui.

Šiais metais Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba potvynio pradžią prognozuoja kovo mėnesio 10-15 dienomis. Pagal esamas vandens atsargas sniege potvynis turėtų būti mažesnis už vidutinį, bet kadangi ledas storas, vandens lygį gali padidinti ledų sangrūdos, ypač Nemuno žemupyje ir Neryje žemiau Jonavos. Pajūrio upėse vandens lygis artimiausiomis dienomis pakils, bet vėliau prognozuojamas atšalimas. Laukiama, kad vandens atsargų sniege dar padidės, be to, potvynio dydžiui įtakos turės ir orai. Potvynio dydžio prognozė bus koreguojama pagal naujus stebėjimų duomenis ir meteorologines sąlygas.

kriminalai.com

šaltinis: PAGD info.

Posted Under
Be kategorijos