Policijos pareigūnų įžeidinėjimams užkertamas kelias

Policijos pareigūnų įžeidinėjimas internete – neteisėtas veiksmas

Įžeidinėjimai viešoje vietoje ne tik, kad nesibaigia, bet ir įžeidinėjimo turiniai sparčiai kinta.

Įžeidinėjimas internete

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimo pareigūnai pastebėjo, kad socialinio tinklo ,,Facebook” grupėje ,,Kur stovi Trikojis radaras Tauragės apskrityje?” patalpinta priklausančio Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariatui automobilio nuotrauka, prie kurios pridėtos dar dvi nuotraukos (koliažas). Šis internetinis įrašas publikuotas buvo 2020 metų rugsėjo 8 dieną apie 12.44 valanda minėtoje grupėje, Tauragės rajono gyventojas, gim. 1970 metais, tokiu įrašu tikėjosi įspėti vairuotojus apie stovinčius pareigūnus, bet nepagalvojo, kad ne tik žodžiai, bet ir vaizdinė medžiaga gali žeisti.

Sumaketuota nuotrauka

Deja, sumaketuota nuotrauka įžeidė policijos garbę ir orumą, bei vyrui uždirbo administracinį nusižengimą, numatytą pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnio 1 d. (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Vyriškis prisipažino įkėlęs internetinį įrašą, dėl savo veiksmo gailėjosi, todėl jam paskirta pusė minimalios baudos.

Pareigūnai primena, kad socialinė erdvė (tame tarpe ir internetas) nėra skirta įžeidinėti nei policijos pareigūnus nei kitus asmenis.