Policijos pareigūnai fiksavo specialiųjų transporto priemonių su įjungtais švyturėliais ir garso signalais nepraleidžiančius vairuotojus

policija_svytureliai_2013
Specialiosios transporto priemonės

Specialiosios transporto priemonės

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai visoje komisariato aptarnaujamoje teritorijoje  vykdė akciją. 2013 m. lapkričio 18 d. nuo 11.00 iki 13.00 val. vykdė eismo saugumo prevencijos priemonę, kurios metu tikrino kaip eismo dalyviai vykdo Kelių eismo taisyklės.

Tiksliau kaip eismo dalyviai vykdo nurodytus reikalavimus artėjant specialiosioms transporto priemonėms su įjungtais specialiaisiais šviesos ir garso signalais.

Tauragėje, Šilutėje, Šilalėje ir Pagėgiuose policijos pareigūnai užfiksavo 26 pažeidėjus. Transporto priemonių vairuotojus, kurie nedavė kelio su įjungtais švyturėliais ir garso signalais artėjančioms specialiųjų tarnybų transporto priemonėms. Tai pat užfiksuotas 1 šių reikalavimų nesilaikęs pėsčiasis.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Kęstutis Lukošius, apžvelgdamas prevencinės priemonės rezultatus, pastebėjo neigiamus reiškinius. Pastaruoju metu specialiųjų tarnybų pareigūnai dažnai skubėdami į iškvietimus ir stengdamiesi nedelsiant suteikti pagalbą gyventojams negali saugiai ir laiku nuvykti dėl nedrausmingų vairuotojų daromų pažeidimų.

Policijos pareigūnai primena, kad eismo dalyviai privalo nedelsdami duoti kelią artėjančioms specialiosioms transporto priemonėms su įjungtais švyturėliais ir garso signalais. Keliuose, kur eismui abiem kryptimis yra ne daugiau kaip 4 eismo juostos, jie privalo sustoti dešiniajame kelkraštyje. Tuo atveju  kai jo nėra, – prie dešiniojo važiuojamosios dalies krašto. Keliuose su skiriamąja juosta sustoti privalo tik ta pačia kryptimi judančios transporto priemonės.

Pro stovinčią specialiąją transporto priemonę su įjungtais švyturėliais vairuotojas privalo važiuoti tokiu greičiu, kad prireikus galėtų tuoj pat sustoti nesukeldamas pavojaus kitiems eismo dalyviams.

Artėjant specialiajai transporto priemonei su įjungtais švyturėliais ir garso signalais, pėstieji negali pradėti eiti per važiuojamąją dalį, o esantys važiuojamojoje dalyje privalo nedelsdami iš jos pasitraukti.

kriminalai.com                           

šaltinis: Tauragės aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *