Policijos ir seniūnijų bendradarbiavimas, kuriant saugią aplinką, yra būtinas

Vasario 3 d. Ukmergės rajono policijos komisariate buvo susirinkę rajono seniūnijų seniūnai ir socialiniai darbuotojai. Taip pat buvo pakviesti rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai, policijos rėmėjai, saugios kaimynystės grupių atstovai. Susitikimo metu buvo pristatyti praėjusiųjų metų policijos veiklos rezultatai, aptarta kaip sustiprinti bendradarbiavimą.

Prevencinio poskyrio viršininkas Vladas Butkus pristatė statistiką apie seniūnijose užregistruotus nusikaltimus bei administracinės teisės pažeidimus. V. Butkus apgailestavo, kad vangiai kuriasi saugios kaimynystės bei policijos rėmėjų grupės.

Kalbėdamas apie eismo saugumą Kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Butėnas pasidžiaugė, jog šiais metais žymiai sumažėjo beprasmių mirčių. Eismo įvykių metu pernai žuvo trys asmenys. Anot pareigūno, per dešimtį metų tai pirmieji metai kai nežuvo dviratininkai ar pėstieji. Šios kategorijos eismo dalyviams buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Dviratininkams bei pėstiesiems, pažeidusiems kelio eismo taisyklių reikalavimus, būdavo ne tik surašomi administracinės teisės pažeidimo protokolai, tačiau ir įteikiamas atšvaitas bei paaiškinama, kaip jį naudoti. Pareigūno nuomone, eismo saugumui ženklios įtakos turėjo patruliavimas rajone. Pastebima, jog keliuose gerokai sumažėjo asmenų, kurie vairuoja techniškai netvarkingas transporto priemones, neturinčių teisės vairuoti.

Naudingos informacijos pateikė Migracijos poskyrio viršininkė Jolanta Rinkevičienė. Praėjusiais metais Migracijos poskyrio darbuotojai nustatė 647 rajone gyvenančius asmenis, gyvenančius su negaliojančiu asmens dokumentu. Tokie gyventojai, ištikus nelaimei, užklupus ligai, susiduria su begale problemų, negali pretenduoti į jokią socialinę pagalbą. Pareigūnė paragino seniūnus, socialinius darbuotojus atkreipti dėmesį į savo seniūnijų gyventojus, paaiškinti jiems bei padėti pasirūpinti asmens dokumentais. Seniūnai buvo informuoti, kad esant reikalui į Ukmergę atvyksta Vilniaus apskrities VPK Migracijos valdybos darbuotojai, kurie su mobilia biometrinių duomenų registravimo ir patikros įranga negalią turinčio piliečio namuose nuskaito jo biometrinius duomenis. Apie tokios paslaugos poreikį Migracijos poskyrio viršininkė prašė informuoti iš anksto.

Rajono policijos komisariato viršininkas Rolandas Kiškis atsakė į seniūnų pateiktus klausimus. Taip pat išsamiai paaiškino, kuo naudingos saugios kaimynystės grupės, kaip paprasta jas suburti. Jis kvietė seniūnus kartu kurti saugią aplinką, pačius aktyviau spręsti gyvenamosios aplinkos saugumo klausimus. Susibūrusios aktyvių policijos rėmėjų grupės tik byloja apie naudą, todėl iš gerų pavyzdžių verta pasimokyti. Rajono policijos vadovas priminė praėjusių metų gruodį įsigaliojusį Smurto artimoje aplinkoje įstatymą. Paaiškino, kaip pradedamas ikiteisminis tyrimas, kokia informacija reikalinga pareigūnams ir kaip tokiais atvejais gali padėti socialiniai darbuotojai, seniūnai. Policijos komisariato viršininkas informavo, kad ir šiais metais policijos prioritetai yra kova su nelegalia akcizais apmokestinamų prekių prekyba bei narkotinių medžiagų platinimu.

„Dažnai girdime piktinantis neva vienas ar kitas asmuo prekiauja, tačiau labai retai sulaukiame pagalbos. Taigi, turite žinių, visuomet paskambinkite“, – ragino nebūti abejingais.

kriminalai.com

šaltinis: Ukmergės r. PK info.

Posted Under
Be kategorijos