Policijos departamento komentaras dėl įvykio Varėnos r. policijos komisariate

Policijos departamentasPolicijos departamento prie VRM komentaras, reaguojant į šios dienos portalo 15min.lt straipsnį apie Seimo nario G.Jakavonio žmonai surašytą protokolą:

„Šį faktą nustatė patys pareigūnai, vykdydami vidaus kontrolės procedūras sau pavaldžiame padalinyje.

Birželio mėnesį Alytaus aps. vyriausiasis policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai, vykdydami vidaus kontrolės procedūras ir tikrindami Varėnos r. policijos komisariato  administracinių teisės pažeidimų medžiagas, užfiksavo šį faktą. Iš karto buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas, kurio metu bus išsiaiškintos visos su šiuo įvykiu susijusios aplinkybės. Tarnybinį patikrinimą planuojama baigti jau artimiausiu metu, apie jo rezultatus informuosime visuomenę.

Policijos sistemoje veikia labai griežta vidaus kontrolės procedūrų sistema. Atliekant tikslinius ir netikėtus patikrinimus, darbuotojų priimti sprendimai periodiškai patikrinami. Nuolatinę kontrolę vykdo tiek įstaigų ar padalinių vadovai, tiek apskričių vyriausieji policijos komisariatai, tiek Policijos departamento atsakingi padaliniai.

Nuslėpti tokių dalykų neįmanoma, nes visa medžiaga fiksuojama duomenų bazėse ir ją bet kada galima patikrinti“.

Po pietų surengtoje trumpojoje spaudos konferencijoje laikinai policijos generalinio komisaro pareigas einantis Algirdas Stončaitis sakė, kad galimą pažeidimą pastebėjo patys Alytaus aps. VPK pareigūnai, vykdydami patvirtintas vidaus kontrolės procedūras.

„Alytaus aps. vyriausiasis policijos komisariatas, vykdydamas vidaus patikrinimą pavaldžiuose padaliniuose, pastebėjo galimą priimto administracinio sprendimo neatitikimą. Priimtame sprendime už padarytą Kelių eismo taisyklių pažeidimą galimai yra nubaustas ne tas asmuo, kuris iš tiesų vairavo transporto priemonę. Aš pats nuotraukos nemačiau, tačiau iš pokalbių su pareigūnais susidariau įspūdį, kad būtent dėl to Alytaus aps. VPK ir pradėjo tikrinti priimtą sprendimą, nes jiems tai sukėlė šiokių tokių abejonių“, – teigė A. Stončaitis.

Pasak jo, artimiausiu metu tarnybinis patikrinimas bus baigtas, tuomet ir bus sprendžiama, kokia atsakomybė gresia atsakingiems pareigūnams.

kriminalai.com

šaltinis: PD info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *